Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 47
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

Zbulohet harta që bashkon tokat shqiptare, Shqipëria e Madhe vjen më 2035! Empty Zbulohet harta që bashkon tokat shqiptare, Shqipëria e Madhe vjen më 2035!

Wed 25 Jul 2012 - 12:13
Message reputation : 100% (1 vote)
Një hartë e hartuar nga një grup ekspertësh dhe analistësh të dalur nga CIA, GRU dhe burime të tjera gjeostrategjike bashkon tokat shqiptare në vitin 2035.Harta e publikuar në disa media amerikane dhe ruse nxjerr në pah bashkimin e Shqipërisë me Kosovën, pjesë të Maqedonisë, si dhe krahinat shqiptare të Serbisë, Malit të Zi, etj.Në këtë hartë, Maqedonia mbetet me një pjesë të tkurrur të kufijve të saj, pa një pjesë të territorit të Maqedonisë Perëndimore. Harta nuk pasqyron tkurrje të kufirit jugor, lindor dhe verior.Analiza dhe studimet për përgaditjen e hartës janë bazuar në analiza dhe studime speciale të shërbimeve prestigjioze amerikane dhe ruse si CIA dhe GRU, por edhe nga burimet e rëndësishme të institucioneve ndërkombëtare që merren me studime gjeostrategjike, punimet e Zbigneë Brzezinski, Samuel Huntington, etj.Harta e përgaditur parasheh edhe ndarjen e Bosnjë – Hercegovinës ndërmjet Kroacisë dhe Serbisë.Ndarjet e reja do ta trondisin edhe Evropën. Ndryshimet territoriale do të fillojnë në Ishujt Britanikë, ku Skocia do të deklarojë pavarësinë pas referendumit në vitin 2013. Kjo do t’i japë shtysë për bashkimin e Irlandës.Baskia dhe Katalonia si shtete të reja do të deklarojnë pavarësinë nga Spanja duke marrë edhe një pjesë të territorit francez.Kolapsi i multikulturalizmit do të fillojë në Francë. Në pamundësi për të asimiluar të ndryshme etnicitetin ish-kolonial të ngjyrave të ndryshme, ajo do të duhet të përdorë masa për deportimin e tyre. Përqendrimi i lartë i grupeve islamike do të hapë një rrugë për një rritje të shtetit islam arab në jug të Francës. Lorraine mbi baza federale do të bashkohet me Gjermaninë.



Nga Belgjika më në fund do të ndahet Flamania, e cila do të bashkohet me Holandën.Zbulohet harta që bashkon tokat shqiptare, Shqipëria e Madhe vjen më 2035! Harta-198x300

Fati i trishtuar do ta pres Poloninë, e cila do të heq dorë nga Silesia, Pomerania dhe Prusia, të cilat do të jenë synime të marrëveshjeve midis Berlinit dhe Moskës. Nga ana tjetër, Moska gjithashtu nuk do të mund të mbajë rajonin Kaliningrad dhe do të transferojë atë në Gjermani.

Bjellorusia do të zhduket si një shtet dhe të bëhet provincë e Rusisë. Rusia gjithashtu do të rrëmbejë pjesët lindore të Letonisë, Estonisë dhe Ukraina (duke përfshirë edhe jugun Ukrainen dhe Krime). Ndryshime të mëdha do t’i nënshtrohen në Kaukaz, sepse Rusia nuk ka gjasa do të jetë në gjendje për të mbajtur Ceçeninë dhe Dagestanin. Kufijtë e rinj do të nxirren me metoda staliniste ndoshta përgjatë lumit Terek me prerjet e rajoneve të populluara malore larg nga Rusia./Kuriozitete & Enigma

Zbulohet harta që bashkon tokat shqiptare, Shqipëria e Madhe vjen më 2035! Harta
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Zbulohet harta që bashkon tokat shqiptare, Shqipëria e Madhe vjen më 2035! Empty Re: Zbulohet harta që bashkon tokat shqiptare, Shqipëria e Madhe vjen më 2035!

Wed 25 Jul 2012 - 15:30
Kush do ta lejoj qe te bashkohet Shqiperia me keto pjeset e shteteve te tjera? Sdin cte nxjerin dhe keta..
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Zbulohet harta që bashkon tokat shqiptare, Shqipëria e Madhe vjen më 2035! Empty Re: Zbulohet harta që bashkon tokat shqiptare, Shqipëria e Madhe vjen më 2035!

Fri 24 Aug 2012 - 13:29
Ariana shkruajti:Kush do ta lejoj qe te bashkohet Shqiperia me keto pjeset e shteteve te tjera? Sdin cte nxjerin dhe keta..

Ata qe e lejuan edhe te copetohej mo Ana dhe nuk jane pjese te shteteve te tjera por jane bashkimi i trojeve SHQIPTARE.

Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Zbulohet harta që bashkon tokat shqiptare, Shqipëria e Madhe vjen më 2035! Empty Re: Zbulohet harta që bashkon tokat shqiptare, Shqipëria e Madhe vjen më 2035!

Fri 24 Aug 2012 - 13:33
O Durrsaku, mire Shqiperia qe bashkohet ashtu si u copetua, po Italia pse ndahet?!
Sponsored content

Zbulohet harta që bashkon tokat shqiptare, Shqipëria e Madhe vjen më 2035! Empty Re: Zbulohet harta që bashkon tokat shqiptare, Shqipëria e Madhe vjen më 2035!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi