Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Cfare eshte SHPIRTI,,po ju a keni shpirt???

prej Tue 7 Aug 2012 - 2:24
Mora shkas ketu te hap kete teme lidhur me "SHPIRTIN" nga nje diskutim tjeter ne forum e do kisha deshiren te ndanim mendimet tona... Si e shikojme e kuptojme ne 'SHPIRTIN"?

Pra c'fare eshte shpirti per ju dhe ku ndodhet ai???
Fjala shqipe shpirt e ka prejardhjen nga latinishtja spiritus - fryme.
Shpirti eshte pjesa jo lendore e njeriut, e pavdekshme dhe e mençur, aftesia e te gjykuarit dhe e te dalluarit midis se keqes dhe se mires, mendja dhe ndergjegjja, fryma, fuqia shtytese per te krijuar, vepruar, menduar dhe perfytyruar. Shpirti eshte zeri i brendshem i njeriut.
Sipas fese, shpirti shkeputet nga trupi i njeriut vetem me vdekjen e tij trupore. Disa njerez mendojne se pa trupat e tyre, shpirtrat mund te ekzistojne ende ne toke dhe ne vende te tjera si parajsa ose ferri. Disa besojne qe shpirtrat mund te flasin me njerezit, apo ndryshojne gjerat ne bote. Shume fe e ndalojne ne cdo menyre komunikimin me shpirtra te tille, por disa e perfshijne kete si pjese te ushtrimit te tyre.


Pra cfare eshte shpirti ,ku ndodhet ai dhe si jane raportet trup shpirt??
A keni ju nje shpirt qe ju dhemb hera heres???


Cfare eshte SHPIRTI,,po ju a keni shpirt??? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Cfare eshte SHPIRTI,,po ju a keni shpirt???

prej Sat 11 Aug 2012 - 18:49
SHPIRT ESHTE NJESOJ SI TE THUASH JETE


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi