Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Turp: Logoja e 100 vjetorit të Pavarësisë e kopjuar nga 50 vjetori i Pavarësisë së një shteti anonim

Thu 16 Aug 2012 - 13:48
Logoja e Pavarësisë ngjashmëri me atë të Trinidad Tobago Logo_50th_anniversarySë fundmi në dritë ka dalë një fakt i cili nëse rezulton i vërtetë ka për tu kthyer në një mega skandal dhe njëkohësisht një turp për ata që e kanë bërë. Mediat kanë publikuar së fundmi një logo e cila është e ngjashme me logon e 100 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë. Logoja në fjalë është është krijuar për 50 vjetorin e Pavarësisë se shtetit Trinidad Tobago, një shtet anonim, republikë bananesh afër Xhamajkës. Ata festojnë sivjet pesëdhjetëvjetorin e çlirimit nga Britania e Madhe ndërsa ne 100 vjetorin e Pavarësisë. Ngjashmëria mes dy logove është mëse e dukshme dhe tashmë i takon specialistëve dhe autorëve të logos që të prononcohen dhe mos të na lërë të mendojmë se pas 100 vjetësh Pavarësi edhe një logo nuk jemi në gjendje të krijojmë./alb-observer.com/
Logoja e Pavarësisë ngjashmëri me atë të Trinidad Tobago 100_vjetori_pavarsis


Logoja e Pavarësisë ngjashmëri me atë të Trinidad Tobago Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Logoja e Pavarësisë ngjashmëri me atë të Trinidad Tobago

Sat 18 Aug 2012 - 0:02
Logoja e Pavarësisë ngjashmëri me atë të Trinidad Tobago 812-300x175 Në rrjetet sociale po qarkullon një logo e cila ka ngjashmëri me logon e 100-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, bën të ditur BW. Ajo është Logoja e pavarësisë së Trinidad Tobago, e cila është krijuar për të kremtuar pesëdhjetëvjetorin e çlirimit nga Britania e Madhe. Logoja e pavarësisë së Trinidad Tobago ka vetëm dy vija më tepër se logoja e pavarësisë së Shqipërisë, ndërsa ngjyrat e përdorura dhe forma e vijave në të dyja logot janë krejtësisht të njëjta. Që të dyja kanë ngjyrat kuq e zi, ndërsa forma e vendosjes së vijave është identike. Logoja shqiptare është krijuar nga autori, Zeni Ballazhi, ndërsa ajo e Trinidad & Tabago nga, Debbie Boos. Përzgjedhja e logos për Shqipërinë është bërë në janar të këtij viti, ndërsa ajo për Trinidad & Tabago mes shkurtit dhe marsit. Të jetë thjesht rastësi!?/kohaSinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Logoja e Pavarësisë ngjashmëri me atë të Trinidad Tobago

Sat 18 Aug 2012 - 0:21
"Turp: Logoja e 100 vjetorit të Pavarësisë e kopjuar nga 50 vjetori i Pavarësisë së një shteti anonim"
me
"Logoja e Pavarësisë ngjashmëri me atë të Trinidad Tobago"

U bashkuan


Logoja e Pavarësisë ngjashmëri me atë të Trinidad Tobago Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Sponsored content

default Re: Logoja e Pavarësisë ngjashmëri me atë të Trinidad Tobago

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi