Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Gjermani, dëbohen azilkërkuesit kosovarë

prej Sun 16 Sep 2012 - 13:56
Gjermani, dëbohen azilkërkuesit kosovarë Azil_gjermani-300x154Kohët të fundit azilkërkuesit kosovarë në shtetin Gjerman janë shtuar së tepërmi. Prandaj Enti i Emigracionit i Gjermanisë ka organizuar një aksion dëbimi masiv të personave që gëzojnë statusin azilantë.
Pjesa më e madhe e azil kërkuesve janë izoluar dhe pritet dërgimi i tyre drejt Kosovës të martën e javës së ardhshme. Pritet edhe një protestë nga organizatat humanitare në kundërshtim me këtë aksion të shtetit gjerman.

Gjithashtu, vlen të theksohet se një pjesë e azilkërkuesve vazhdojnë të kenë procedura të hapua ligjore me drejtësinë gjermane për pranim ose jo të kërkesës për azil. /alb-observer.com/


Gjermani, dëbohen azilkërkuesit kosovarë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Arian 123
Arian 123
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 4194
<b>Hobi</b> Hobi : Shume.
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/08/2012

default Re: Gjermani, dëbohen azilkërkuesit kosovarë

prej Sun 16 Sep 2012 - 14:14
Me keqardhe por kjo eshte e vertete,se ne baze te kudhtetutes gjermane azyl politik i takon vetem atije/asaje qe e verteton se ndiqet politukishte.Kosova nuk eshte me ne listen e shteteve ku ka ndjekje politike.


Wer nicht mehr liebt und nicht mehr irrt, der lasse sich begraben.

Johann Wolfgang von Goethe
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21329
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Gjermani, dëbohen azilkërkuesit kosovarë

prej Sun 16 Sep 2012 - 14:16
Kjo ka per t'i bere mire ndertimit te Kosoves dhe jo ndertimit te Gjermanise...

Koha te mencurohen disa...


Gjermani, dëbohen azilkërkuesit kosovarë 6ds9w0
Arian 123
Arian 123
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 4194
<b>Hobi</b> Hobi : Shume.
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/08/2012

default Re: Gjermani, dëbohen azilkërkuesit kosovarë

prej Sun 16 Sep 2012 - 14:20
Gjermania eshte e ndertuar dhe ka te pa pune plot.Azylantet nuk jane ata fuqia punetore qe i duhet Gjermanise.


Wer nicht mehr liebt und nicht mehr irrt, der lasse sich begraben.

Johann Wolfgang von Goethe
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21329
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Gjermani, dëbohen azilkërkuesit kosovarë

prej Sun 16 Sep 2012 - 14:22
Arian 123 shkruajti:Gjermania eshte e ndertuar dhe ka te pa pune plot.Azylantet nuk jane ata fuqia punetore qe i duhet Gjermanise.

Po mo shok, por jane fuqia punetore qe i duhet Kosoves ama.


Gjermani, dëbohen azilkërkuesit kosovarë 6ds9w0
Arian 123
Arian 123
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 4194
<b>Hobi</b> Hobi : Shume.
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/08/2012

default Re: Gjermani, dëbohen azilkërkuesit kosovarë

prej Sun 16 Sep 2012 - 14:28
Shume e drejte,por edhe Kosoves i duhet industri e jo fuqi punetore,te pa pune ka mjafte.


Wer nicht mehr liebt und nicht mehr irrt, der lasse sich begraben.

Johann Wolfgang von Goethe
Sponsored content

default Re: Gjermani, dëbohen azilkërkuesit kosovarë

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi