Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Java e turpshme e Superligës

prej Tue 18 Sep 2012 - 12:36
Java e turpshme e Superligës LACI-MBULIM


Në mënyrë të turpshme është mbyllur java e tretë e Superligës, me një ndeshje si Kastrioti-Laçi që u mbyll me rezultatin 0-3.

Një ndeshje-estradë në kushtet e frikshmërisë së nivelit dhe papërgjegjshmërisë ku po shkojnë klubet shqiptare, por edhe Federata Shqiptare e Futbollit, e cila me sa duket veç kombëtares po humbet akoma më shumë terrenin edhe në kampionat.

Gola të tillë, reagime të skuadrave e lojtarëve që po largojnë gjithnjë e më shumë tifozë nga stadiumet e askush nuk reagon, asnjë masë nuk merret për këto turpe që bëhen.

Një ndeshje futbolli burrërore që po e shndërrojnë në balet, në tolerime të pafund dhe interesant gjithkush i di mirë se kush janë, spostimet e ndeshjeve ditën e premte apo të shtunë, sigurisht i japin më shumë frymëmarrje këtyre skuadrave që ta gjejnë emrin e tyre edhe në kompanitë e basteve ndërkombëtare, ndryshe nga fundjava normale, e shtuna apo e diela, kur kampionatet më të mëdha europiane nuk i lënë hapsirë atyre.

Gjithësesi, mesa duket as FSHF-së dhe as atyre tifozëve që nuk e dinë as vetë se përse gëzohen për gola të falur, nuk po i bën më përshtypje.*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Java e turpshme e Superligës N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi