Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Shqipëria – vendi më mahnitës Empty Shqipëria – vendi më mahnitës

Thu 20 Sep 2012 - 10:09
Në qershor të vitit të kaluar, isha me shumë fat që kalova dy javë në Shqipëri, gjatë udhëtimit tim në Evropën Lindore. Në të gjitha vendet që vizitova askush nuk qëndronte aq lart sa qëndronte Shqipëria.Historia, e cila është thuajse e panjohur jashtë vendit, ushqimi, peizazhet e bukura… ai vend ka gjithçka.Nga ecja në rrugën ku kanë ecur dhe prezantuesit e Top Gear, të cilët e bënë të famshme (ose e turpëruan), nga notimi në ujin më të pastër në botë, deri tek ecja rreth amfiteatrit më të vjetër roman jashtë Italisë (daton rreth vitit 20 para lindjes së Krishtit), Shqipëria i ka të gjitha. Dhe pa shpenzime.

Pagova 70 cent për një litër birrë dhe më pak se 4 dollarë për një fakt të tërë ushqimi.

Ka në fakt tre vende të veçanta që dallohen: qyteti portuali i Durrësit, qyteti më i vjetër në Shqipëri, Berati dhe fshati Himarë në brigjet e Jonit.

Në Shqipëri ka shumë mundësi, ku ti mund t'i shohësh këto petenciale. Mezi po pres të rikthehem dhe të shoh ndryshimet që kanë ndodhur. Ato do të vijnë.

http://www.stuff.co.nz/stuff-nation/7644438/Albania-the-most-amazing-place

Andrew McLaren

Stuff Nation

Zelandë e Re
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi