Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Japoni: Zbulohen në fund të detit cikle misterioze dhe…! Empty Japoni: Zbulohen në fund të detit cikle misterioze dhe…!

Mon 24 Sep 2012 - 14:04
Japoni: Zbulohen në fund të detit cikle misterioze dhe…! Cikli-1-300x173Cilat janë zbulimet e çuditshme të fotografit Yoji Ookata, i cili specializohet në fotografit në thellësi të detit.
Fotografi japonez Yoji Ookata, u përball me një nga fenomenet më të çuditshme që mund të jenë zbuluar apo fotografuar vitet e fundit!
Në një misionet për fotografit të fundit të detit, citon alb-observer.com, zbuloi në fund të tij një formacion perfekt, me saktësi simetrike.

Fotografimi u bë pranë rajonit Amami Oshima, që ndodhet në Japoninë jugore. Motivi gjeometrik, që ngjan të jetë skalitur në rërë, ka dimension dy metra, ndërsa gjendet 25 metra nën sipërfaqen e detit.

Histori dashurie në fund të detit?!

Përgjegjës për këtë fenomen, është një peshk. Personeli i ekipit të xhirimit të kanalit televiziv NHK, u gjendën në fund të detit dhe fotografuan me radhë, “piktorin dhe skafistin” në procedurën e punës së tij.
Japoni: Zbulohen në fund të detit cikle misterioze dhe…! Cikli-2-300x173
Por, për çfarë arsye peshku në fjalë i krijon ato?

Shkencëtarët pohuan se shpjegimi është i thjeshtë.
Për të tërhequr partneren tij. Ose thënë ndryshe, për të mrekulluar seksin e kundërt… Sa më i madh të jetë motivi aq më shumë shanse ai ka për t’u çiftëzuar.

Madje, citon alb-observer.com, peshqit femra pjellin vezët e tyre në qendër të ciklit. Nënvizohet se peshqit “piktorë” janë të njohur si “puffer”, megjithatë, askush deri më sot nuk e njihte zakonin e tyre të çuditshëm “erotik”.

Edhe pse rituali impresionues, mrekullon për veçorin e tij, ia vlen të theksojmë se sipas National Oceanic and Atmospheric Administration, 95% e oqeaneve në gjithë globin, nuk janë eksploruar ende./alb-observer.com/
Japoni: Zbulohen në fund të detit cikle misterioze dhe…! Cikli-3Japoni: Zbulohen në fund të detit cikle misterioze dhe…! Cikli-4Japoni: Zbulohen në fund të detit cikle misterioze dhe…! Cikli-5Japoni: Zbulohen në fund të detit cikle misterioze dhe…! Cikli-6

https://www.dailymotion.com/video/xttetu_crop-circles-japan_news?start=7
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi