Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Publikohen çmimet e para për iPhone 5 Empty Publikohen çmimet e para për iPhone 5

Thu 27 Sep 2012 - 16:51
Publikohen çmimet e para për iPhone 5 Iphone-5-release-date-300x204Ndërsa na ndan vetëm një ditë nga data 28 shtator, datë që do të shënojë shpërndarjen e këtij telefoni në 21 shtete të Evropës, dalin çmimet e para nga Apple. Në Itali një aparat i tillë me memorje 16gb do të kushtojë 729 euro. Ndërsa dy modelet e tjera 32 dhe 64 gb do të kushtojnë 100 euro më shumë.
Aktualisht ky celular mund të blihet vetëm në Gjermani dhe Francë me çmimin 659 euro. Pavarësisht jehonës së madhe që ju bë këtij telefoni për kompaninë Apple nuk janë realizuar aspak pritshmëritë.
Ata njoftuan se gjatë kësaj fundjave ishte parashikuar të shiteshin 10 milon iPhone ndërkohë që u shitën vetëm 5 milion aparate. Mideli i ri i telefonit inteligjent vjen për blerësit e përdoruesit me një ekran 4-inch, procesor dy herë më i shpejtë si dhe dizenjo më të hollë e më të gjatë./alb-observer.com/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi