Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Lidhja që tronditi Kinën

prej Fri 28 Sep 2012 - 18:13
Lidhja që tronditi Kinën Kinezikinezi-lajmm

Lidhja që tronditi Kinën Kinezikinezi1

Lidhjet midis muzikantëve dhe modeleve janë të zakonshme në botën e artit.

Megjithatë, një marrëdhënie e një prej këngëtarëve më të famshëm pop në Kinë, Zhang Muyi, ka ngjallur një tërbim popullor, pasi ai shpalli dashurinë e tij për një modele e cila është vetëm 12 vjeç.

Ndonëse Akama Miki, me banim në Kanada, është ende në një moshë të mitur, çifti shkëmben vazhdimisht mesazhe romantike nëpërmjet një rrjeti shoqëror.

Pak pasi Miki mbushu 12 vjeç, ajo shkroi në faqen e saj në “Twitter”, ku ka 500 mijë ndjekës, “më prit deri sa të rritem mjaftueshëm për t’u martuar dhe atëherë do të të them po”.
I dashuruar, i riu i ktheu një përgjigje gjithashtu romantike: “Po pres me padurim që të gjithë ditëlindjet e tua të ardhshme të kalojnë. Do të numëroj secilën prej tyre”.

Që prej atëherë, çifti ka regjistruar disa duete dhe kanë publikuar video e foto me njëri-tjetrin, të konsideruara nga një pjesë e madhe e publikut si “të sëmura”, për shkak të moshës së vajzës.
Megjithatë, ndonëse ligji në Kinë dënon si pedofili marrëdhëniet me vajza nën 15 vjeç, ndryshe nga disa vende perëndimore, nuk ka një ligj që të dënojë këtë raport romantik midis së miturës dhe këngëtarit të famshëm.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Lidhja që tronditi Kinën N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi