Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 40
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

CIA përgjon Kosovën njëjtë si Kinën Empty CIA përgjon Kosovën njëjtë si Kinën

Tue 11 Jun 2013 - 22:17
Shtëpia e Bardhë i ndjek informacionet e publikuara në internet nga qytetarët e Maqedonisë!
Agjencia amerikane NSA në hartën e saj, Maqedoninë, Kroacinë, Bosnjën dhe Hercegovinën dhe Malin e Zi i ka ngjyrosur me ngjyrë të gjelbërt, që do të thotë shkallë më e lartë e spiunimit. Serbia është e vetmja me mgjyrë të zezë, që do të thotë se nga atje nuk analizohen informacione, ndërsa Kosova është e ndarë nga Serbia dhe e ngjyrosur me ngjyrë portokalli, që do të thotë se Kosova së bashku me Indinë, Kinën dhe Egjiptin përgjohen më së shumti. Këtë gjë e tregon harta të cilën e publikoi revista “Guardian”, e cila është bërë nga njësitë sekrete amerikane dhe doli në publik pasi 29 vjeçari agjent i NSA, Edward Snoëden, vendosi që ta publikojë programin e fshehtë të Shtëpisë së Bardhë në lidhje me përgjimin e komunikimeve.

Snowden shprehet se këtë gjë e ka bërë për shkaqe patriotike. Sipas të dhënave të tija, qeveria amerikane i ndjek komunikimet telefonike dhe ato të internetit të më së paku 9 kompanive më të mëdha si: Google, Facebook, Skype dhe Youtube edhe atë direkt nga serverët e kompanive.

Snowden e ka bërë publike identitetin pasi që mendon se duhet të sqarohen motivet e këtij programi, dhe pastaj shoqëria të vendos se nëse kjo gjë është e drejtë ose jo./Shqipmedia
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi