Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default “Posedimi nga djalli”, burri vret 21-vjeçaren shtatzënë

prej Fri 28 Sep 2012 - 20:39
“Posedimi nga djalli”, burri vret 21-vjeçaren shtatzënë 21-vjecarja-147x300

Një burrë dhe tre anëtarë të familjes së tij janë burgosur përjetë, pasi u dënuan për vrasjen e gruas së tij shtatzënë, duke deklaruar se ajo ishte poseduar nga shpirtra të ligj. Një nga katër personat vrau 21-vjeçaren Nalia Mumtaz, ndërsa të tjerët e mbanin të shtrënguar në tokë, me sa duket në përpjekje për të nxjerrë shpirtin ‘jinn’ prej trupit të saj. Vrasësit e vajzës përfshijnë burrin e saj Mohamed Tausef Mumtaz, i cili më vonë pohoi se ai e vrau, prindërit e tij, Zia Ul-Haq dhe Salma Aslam, të dy nga 51 vjeç, dhe kunati i tij Hamad Hasan. Vrasja e gruas së re është nxitur nga prindërit e Mumtazit. Ngjarja ndodhi në Handsuorth, Birmingham. Gjykata mësoi se Mumtaz, i cili vuan nga një sëmundje gjenetike që e ka lënë të deformuar, u martua me shkuesi me gruan e tij të re në Pakistan, 14 muaj para se ajo të vdiste, gjashtë muaj shtatzënë.


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

“Posedimi nga djalli”, burri vret 21-vjeçaren shtatzënë Image
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi