Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Gafat me hartën, Apple kërkon ndjesë

prej Sat 29 Sep 2012 - 17:24
Gafat me hartën, Apple kërkon ndjesë Apple1

Pas ditësh të tëra të vendosur në qendër të kritikave për gafat me hartat në iOS6, Apple u ka kërkuar zyrtarisht ndjesë të gjithë klientëve të saj.

Madje në një komunikatë të pashoqe, kreu i “Mollës”, Tim Cook u sugjeron klientëve që të përdorin hartat alternative të hedhura në treg nga rivalët e Apple si Google apo Nokia.

“Apple synon gjithmonë të dërgojë tek klientët e saj produktin më të mirë të mundshëm. E kemi bërë dhe do të përpiqemi ta bëjmë gjithnjë këtë, pa u lodhur kurrë. Me hedhjen e hartave të reja javën e kaluar, kemi patur disa problem. Ne kërkojmë ndjesë për shqetësimin që u kemi krijuar klientëve tanë dhe po bëjmë të pamundurën për të korigjuar gjithcka. Gjatë kohës që ne jemi duke punuar me hartat tona, klientët mund të përdorin aplikacione alternative të hartave, si nga Google dhe Nokia”, thuhet në deklaratën e Apple.

Hartat e reja të Apple u vendosën shpejt në qendër të kritikave pas gafave me qendra të rëndësishme globale, sic ishte “shtimi” i një aeroporti në Dublin, “ringjallja” e stacionit të metrosë “Aldëych” në Londër, i mbyllur prej 18 viteve apo “zhvendosja” me 10 kilometra e qendrës së qytetit të Portsmuthit, po në Angli.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Gafat me hartën, Apple kërkon ndjesë N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi