Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Enis Presheva e lë muzikën! Empty Enis Presheva e lë muzikën!

Sun 30 Sep 2012 - 15:45
Enis Presheva e lë muzikën! 49214010Producenti muzikor dhe kompozitori më me famë në trojet shqiptare Enis Presheva ka lënë muziken.


Përkushtimi ndaj fesë islame dhe rregullave që ajo përcakton në jetë, ishin arsyet që producenti dhe kompozitori i njohur nga Kosova, Enis Presheva të largohet nga muzika ditë më parë.
Burime të sigurta thonë se ai ka vendosur ta lë muzikën pasi sipas disa interpretimeve të fese islame nuk lejohet muzika, që konsiderohet “haram”, e ndaluar.
Edhe një gjë ineteresante që mund të vërehet në ndryshimin e Enis Presheves, është fakti se nëse në ueb klikon Enis Presheva | Offical Website | Design by: Ardian Tërstena, faqja do të lidhet me linket e faqeve islame, www.qsi-ks.com dhe Tezkije.com - Video ligjerata islame të përkthyera në Gjuhën Shqipe
Mirëpo nuk është lënë jasht mundësia që Enisi të punojë tani edhe në kompozimin e këngëve të lejuara (hallall) Ilahi. Ky nuk është rasti i parë e shpresojm se nuk do të jetë as i fundit, kur një muzikant e lë muzikën për shkak të bindjeve fetare. Më herët e kishin bërë Adem Ramadani, solisti i grupit TNT, Ferki Shala, Bardhi nga grupi Daligs, Muharem Qaili – Memi dhe shumë këngëtar edhe me famë botërore.

Krijuesi i shumë hiteve në muzikën shqiptare Enis Presheva ka nisur punën si kompozitor dhe producent qysh në vitet 90’. Ai ka qenë një nga më të kërkuarit nga këngëtar-e dhe grupe të ndryshme të estradës shqiptare. Enis Presheva po ashtu vlerësohej se kishte një ndër studiot më të shtrenjta në Kosovë./ekuiliber/
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

Enis Presheva e lë muzikën! Empty Re: Enis Presheva e lë muzikën!

Sun 30 Sep 2012 - 17:03
Mashallah Falenderimi i takon Zotit te gjithsis i cili na udhzoj ne ket fe te paster dhe na i drejton zemrat e tona qe te jemi te mbrojutur nga gjerat dhe dokurit negative...
Inshalla All-llahu e forcon edhe ma shum ne ket fe dhe te behet shembull edhe per shuuum te tjer qe te marin Rugen e keti...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Enis Presheva e lë muzikën! Empty Re: Enis Presheva e lë muzikën!

Sun 30 Sep 2012 - 19:50
Allahu Ekber
Zoti idhasht shendet dhe suksese nete ardhmen
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

Enis Presheva e lë muzikën! Empty Re: Enis Presheva e lë muzikën!

Sun 30 Sep 2012 - 20:18
Mekat me lon muziken po nejse ai vendos............................
Sponsored content

Enis Presheva e lë muzikën! Empty Re: Enis Presheva e lë muzikën!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi