Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Gjermani, mbi 8 mijë fëmijë të intoksikuar

prej Mon 1 Oct 2012 - 12:06
Gjermani, mbi 8 mijë fëmijë të intoksikuar Femijet-kopsht

Është dyfishuar brenda dy ditëve bilanci i fëmijëve të prekur nga një helmim në Gjermani, për shkak të ushqimit të dhënë në mensat e kopshteve.

Informacionet e fundit, të bëra publike nga një zëdhënës i Institutit Shëndetësor të Berlinit, flasin për 8.365 raste intoksikimi.

Vetëm në Berlin fëmijët e intoksikuar janë 2.213 dhe të gjitha kopshtet ku ata kanë konsumuar vaktet janë furnizuar me ushqim nga e njëjta kompani.

Ditën e premte, ministri për Politikat Sociale të Saksonisë ngriti dyshimin për infektim të mundshëm nga ndonjë virus.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Gjermani, mbi 8 mijë fëmijë të intoksikuar N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi