Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Tragjedi! 15-vjeçarja publikoi videon në You Tube dhe më pas vrau veten! (video) Empty Tragjedi! 15-vjeçarja publikoi videon në You Tube dhe më pas vrau veten! (video)

Sun 14 Oct 2012 - 15:47
Tragjedi! 15-vjeçarja publikoi videon në You Tube dhe më pas vrau veten! (video) Todd-Amanda-300x260Tragjedi me një 15-vjeçare, e cila i dha fund jetës pas një frikësimi të marrë në shkollë, si pasoj e një ngacmimi dhe nën ndikimin e depresionit.
E vdekur u gjend 15-vjeçarja, citon alb-observer.com, pak javë pas publikimit të një video të sajë, në të cilën pohonte se kishte rënë viktimë e një sulmi me kërcënime në internet.

Fjala për Amanda Todd nga Kanadaja, nxënëse e Coquitlam Basic Alternative Eduction school, e cila u vetrav pasi nuk mundit ë durojë dot ngacmimet nga një bashkëmoshatar i saj.
15-vjeçarja bëri gabimin, siç edhe ajo shkruante, kur bëri marrëdhënie seksuale me një djalë të cilin mendonte se e dashuronte, por fatkeqësisht ai kishte një lidhje tjetër paralele dhe donte thjesht të “shkonte” me të.
Menjëherë pas kësaj, nisi tragjedia i saj!
Edhe pse ajo ndryshoi shkollë, citon alb-observer.com, në mes të sezonit mësimor, vajza e të “dashurit” të saj së bashku me shoqërinë e vetë, vijuan ta ngacmonin dhe ta “ndiqnin”, ndërsa një ish i dashuri i saj, publikojë fotografi intime të saj në facebook.
“Po bëjmë ç’është e mundur për ta ndihmuar”, deklaroi drejtori i shkollës.
Por, fatkeqësisht depresione e mposhti dhe 15-vjeçarja i dha fund jetës./alb-observer.com/
Për më shumë ndiqni videon në vijim:
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Tragjedi! 15-vjeçarja publikoi videon në You Tube dhe më pas vrau veten! (video) Empty Re: Tragjedi! 15-vjeçarja publikoi videon në You Tube dhe më pas vrau veten! (video)

Sun 14 Oct 2012 - 15:52
15 Vjet edhe tu i ndrru frajerat,eh kjo eshte shperblimi
FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

Tragjedi! 15-vjeçarja publikoi videon në You Tube dhe më pas vrau veten! (video) Empty Re: Tragjedi! 15-vjeçarja publikoi videon në You Tube dhe më pas vrau veten! (video)

Sun 14 Oct 2012 - 17:39
Eh Cpo Na Degjojn Veshet Tragjedi! 15-vjeçarja publikoi videon në You Tube dhe më pas vrau veten! (video) 482245
Sponsored content

Tragjedi! 15-vjeçarja publikoi videon në You Tube dhe më pas vrau veten! (video) Empty Re: Tragjedi! 15-vjeçarja publikoi videon në You Tube dhe më pas vrau veten! (video)

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi