Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Femra më guximtare në botë: “Gjarpërinjtë për mua përbëjnë hobi” Empty Femra më guximtare në botë: “Gjarpërinjtë për mua përbëjnë hobi”

Wed 17 Oct 2012 - 13:23
Femra më guximtare në botë: “Gjarpërinjtë për mua përbëjnë hobi” Sewe“Jam e pasionuar pas gjarpërinjve, për mua është thjesht çështje hobi”, shprehet Amy Siewe, e cila vërtet me bëmat e saj ka habitur gjithkënd.
Është një vajzë guximtare, kjo siç edhe do e shikoni nga video që alb-observer.com ju paraqet, duket qartë dhe nuk ka nevojë për koment.
Guximi i saj, me të drejtë ka befasuar, pasi ajo pa asnjë masë mbrojtëse arriti kap plotë 23 gjarpërinj, në liqenin Lake Erie.
E quan një “hobi të çmendur”, por tërheqës dhe me shumë interes për të.
Në video do të ndiqni dhe momente të ashpra, ku gjarpërinjtë e kafshojnë disa herë Amy Siewe, por ajo nuk ngurron dhe nuk trembet pak. Kjo pasi gjarpërinjtë nuk janë helmues.
“E dua si profesion, më pëlqen dhe o e vazhdoj profesionalisht edhe pse njerëzve u duket si një marrëzi”, shprehet ajo./alb-observer.com/

Ndiqni në vijim pamjet filmime:
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi