Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Kamëz, protestë në shkollë

prej Fri 19 Oct 2012 - 9:04
Prindër të nxënësve në shkollën e mesme të Kamzës ankohen ndaj një vendimi të marrë nga Drejtoria e Shkollës, e cila nuk pranon nxënësit në shkollë nëse prindi nuk ka paguar taksat ndaj bashkisë, si dhe u kërkon qendrën e votimit ku votojnë anëtarët e familjes.

Deputeteja e Partisë Socialiste Ledi Shamku u shpreh se do te padisë Ministrinë e Arsimit dhe kryetarin e Bashkisë së Kamzës për këtë bashkëpunim që shkel ligjin.

"Cdo nxënës që regjistrohet në Bashkinë e Kamzës, duhet të deklarojë qendrën e votimit ku votojnë prindërit dhe nga sa anëtarë të rritur përbëhet familja e tij. Ai duhet të sjellë certifikatën dhe të ketë të gjitha detyrimet tatimore të Bashkisë të paguara dhe nuk gjen rrugë tjetër ky zoti
Arsimi
Rezolutë e shoqatave të të verbërve të Ballkanit
Dobrun, shkolla jashtë çdo standardi
Berisha: Politika ime, shkollimi
kryetar i Bashkisë, por përdor shkollën në bashkëpunim me ministrin dhe nxjerrin jashtë nxënësit nga ora e mësimit dhe ata nuk futen dot pa sjellë taksat e paguara, certifikatën... Tani t'i vërë gishtin kokës Myqerem Tafaj se e ka të madhe dosjen e veprimeve kriminale që po bën me arsimin. Publikisht impenjohem në emër të Partisë Socialiste që do të japë llogari një më një para forcës së ligjit", tha deputetja socialiste Ledi Shamku.

"Ne do të denoncojmë gjithcka ai bën në fyerje flagrante të komunitetit, duke u sjellë në mënyrën më të padenjë të mundshme", tha Pjerin Ndreu, kryetar i PS-së, për qarkun e Tiranës.

Banoret e Kamzes jane shprehur te revoltuar pasi ne shkolla nuk ka asnje investim, nderkohe qe u kerkohet te paguajne te gjitha taksat e prapambetura ne 8 vjet.
Kamëz, protestë në shkollë LEDI-SHAMKU---18_tn_14


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Kamëz, protestë në shkollë N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi