Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Tmerr! “Vrasin për organet”, biznes shtetëror…!  Empty Tmerr! “Vrasin për organet”, biznes shtetëror…!

Tue 30 Oct 2012 - 12:22
Tmerr! “Vrasin për organet”, biznes shtetëror…!  FotoQuhet e “pështirë” dhe një “krim kundër njerëzimit”!
Ankesa dhe kallëzime rreth trafikimit të organeve të detyruara në Kinë, citon alb-observer.com, dolën për herët të parë në sipërfaqe në vitin 2006. Që atëherë, gjithnjë e më shumë prova tregojnë se këto pohime janë të vërteta, e madje edhe më keq se sa dyshohej fillimisht.

Të burgosurit e ndërgjegjes -sidomos në Falun Gong, janë vrarë e masakruar për organet e tyre. Duke filluar që nga viti 1999, numri i qendrave të transplantimit në Kinë janë rritur me 300% në vetëm 8 vjet, edhe pse Kina nuk ka sistem kombëtar efektiv për dhurimin e organeve. Në 1999-ën, citon alb-observer.com, ishte viti kur regjimi kinez filloi persekutimin e pasuesit Falun Gong, duke dërguar qindra e mijëra në kampet e punës. Shumë prej tyre nuk u kthyen më kurrë.
Transplantimi mjekësore u zhvillua dhe u krijua për të shpëtuar jetën, por në Kinë, me mijëra njerëz të pafajshëm janë vrarë për organet e tyre, kështu që në vijim ato shiten për fitim. Gjithnjë e më shumë, mjekët, anëtarët e Kongresit, politikanët ndërkombëtarë, avokatët, aktivistë të drejtave të njeriut, gazetarë dhe njerëz në mbarë botën janë sensibilizuar plotësisht rreth heqjes dhe largimit të dhunshëm të organeve./alb-observer.com/
Kujdes, pamjet janë shokuese!
Në vijim një video shikuese:
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi