Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Imazhet e pabesueshme të Islandës

prej Tue 6 Nov 2012 - 19:01
Imazhet e mëposhtme mund të duken si të ndërtuara nëpërmjet një programi kompiuterik, pikturë e ndonjë artisti futurist apo të marra nga ndonjë planet alien.

Megjithatë, në të vërtetë ato janë imazhe reale, fotografi të realizuara nga një avion i vogël “Cessna”, mbi disa prej zonave të paekspoloruara të Islandës.

Fotografi rus, Andrey Ermolaev realizoi mbi 6 mijë kilometra fluturim në destinacione të virgjëra, mbi liqenë akullnajorë, zona të ngrira dhe lumenj me një bukuri përrallore, duke kapur nga ajri imazhe të pabesueshme të disa bukurive shumë pak të njohura në botë.
Imazhet e pabesueshme të Islandës Fotoislande-lajmiii
Imazhet e pabesueshme të Islandës Fotoislande2
Imazhet e pabesueshme të Islandës Fotoislande3
Imazhet e pabesueshme të Islandës Fotoislande4
Imazhet e pabesueshme të Islandës Fotoislande5


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Imazhet e pabesueshme të Islandës N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi