Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Nderja e rrobave brënda në shtëpi e dëmshme për shëndetin Empty Nderja e rrobave brënda në shtëpi e dëmshme për shëndetin

Sat 10 Nov 2012 - 17:19
Nderja e rrobave brënda në shtëpi e dëmshme për shëndetin 21vetepastrim_2112111824_1-300x175Tashmë shtëpitë ku ne jetojmë sa vine e janë më të vogla, pa ballkone, e që s’bëhet fjalë të kemi kopshte apo oborre. Me pas vjen i ftohti, shirat, dëbora e koha e keqe. Ato që merren me mirëmbajtjen e shtëpisë e dinë që në raste të tilla pasi kanë larë rrobet nuk ju mbetet gjë tjetër veçse t’i ndejnë brenda mureve të shtëpisë, pse jo ne shumë raste të përdorin kaloriferët për t’i tharë sa më shpejt ato.
Në pamje të parë kjo s’ka asgjë të keqe por është diçka që mund të sjelli e të ketë ndikime serioze në shëndetin tonë. Më shumë për ata që kanë probleme alergjie, apo me frymarrjen e që vuajnë nga azma. Sipas një studimi të bërë nga “Mackintosh School of Architecture di Glasgoë”, shumë shteëpi në ditët e sotme kanë lagështire të madhe dhe 30% e kësaj lagështirë është e shkaktuar nga rrobat që ndehen brenda ambjente të shtepisë.

Kështu kujdes mos ndeni rrobe brennda në shtëpi. Ose të paktën ajroseni mirë atë që të mos keni sëmundje të papritura alergjike apo dhe në mushkëritë tuaja. Myku është një armik i fortë që mund t’ju sjelli dhimbje koke, kollë, irritem të gojës edhe të syve. /alb-observer.com/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi