Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Çfarë ndodh kur lini duhanin Empty Çfarë ndodh kur lini duhanin

Tue 13 Nov 2012 - 10:57
Çfarë ndodh kur lini duhanin Duhani-300x2251

Përmirësohet shëndeti. Duhani është cilësuar si një produkt shumë i dëmshëm, prandaj dhe këshillohet të mos filloni konsumin e tij, edhe në rast se e keni filluar duhet të bëni të pamunderen që t’a lini atë, sepse ka efekte negative mbi shëndetin tuaj. Prandaj, nëse e lini do të keni një organizëm të paster nga mbetjet nikotine, mushkeri të pastra, dhe mbi të gjitha duart tuaja nuk do të kenë atë ngjyren e verdhë.

Nëse nuk konsumoni më duhan do të keni aftësi më të mira për të nuhatur shijen. Tashme organizmi juaj do të jetë i paster nga aroma e zakonshme e tymit të duhanit, dhe do të keni mundësi më të mira për të dalluar aromat tjera. Aromë më e mirë në shtëpi. Nëse deri me tani në çdo ambient që keni qëndruar ka dominuar aroma e duhanit, tanime do keni mundësi të krijoni një aromë më të këndshme.

Lërja e duhanit një shëmbull i mirë për fëmijet dhe ambientin ku jetoni. Nëse ju hiqni dorë nga duhani do të tregoni që jeni i ndërgjegjshëm për pasojat që shkakton ai, dëshironi të mbani sa më të paster ambientin në familjen tuaj, për të mirë e fëmijëve dhe të afermeve. Jeta juaj do jetë më kualitative, do përmirësohet bugjeti individual dhe ai familjar.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi