Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default I jepet lamtumira gjyqtarit Rigers Pjetrushi

prej Tue 13 Nov 2012 - 22:06
I jepet lamtumira gjyqtarit Rigers Pjetrushi Rigers+pjetrushi

Presidenti i Klubit të futbollit Besëlidhja, Gjok Ndoka, si dhe administrata e Klubit kanë organizuar në ambjentet e stadiumit homazhet për të përcjellë në banesën e fundit gjyqtarin dhe oficerin e nderit, Rigers Pjetrushi, i cili u nda nga jeta në një aksident automobilistik tri ditë më parë, teksa po kthehej nga Gjirokastra pas gjykimit të ndeshjes Luftëtari-Kastrioti.

Federata Shqiptare e Futbollit, sportisët, gjyqatë, drejtues të Forcave Detare të Shqipërisë, si edhe të Kapitenerisë, autoritete politike dhe lokale, si edhe miq të familjes Pjetrushi dhe qytetarë të thjeshtë i kanë dhënë lamtumirën e fundit Rigers Pjetrushit, i cili u nda nga jeta në moshën 32-vjeçare. Familja Pjetrushi është një ndër familjet më të njohura në sportin shqiptar. Rigersi kishte ecur në gjurmët e të atit Ëngjëllit, si dhe xhaxhait Prekës, të njohur si gjyqtarë, e ndërsa Rigersi e ka nisur karrierën e tij në fushën e sportit, që në moshën 7-vjeçare si sportist dhe para disa vitesh Rigersi ka kaluar si gjyqtar, duke gjykuar ndeshjet e kategorisë së parë dhe së fundmi të superiores. Sporti Shqiptar ka humbur sportistin dhe gjyqtarin e përkushtuar.

Ndërkohë komuna e Shëngjinit i ka akorduar Rigers Pjetrushit titullin “Mirënjohje e qytetit”. Me dhimbjen e familjes është bashkuar edhe Lidhja e Shqiptarëve në Botë, sportistët, si dhe Forcat Detare, në të cilat punonte gjithashtu Rigers Petrushaj, të cilat përcollën me nderim në banesën e fundit gjyqtarin dhe oficerin e nderit, Rigers Pjetrushaj.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

I jepet lamtumira gjyqtarit Rigers Pjetrushi N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi