Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Gruaja qe lindi 10 femije dhe asnjeri nuk eshte i saj Empty Gruaja qe lindi 10 femije dhe asnjeri nuk eshte i saj

Sat 24 Nov 2012 - 14:38
Gruaja qe lindi 10 femije dhe asnjeri nuk eshte i saj Femijet-300x22511

Dhuroi jo pak, por plot 10 jetë!
Jilli Hawkins, është ndoshta nëna më e “njohur” në Angli

Në moshën 47-vjeçare, “është” nëna “ndihmëse” më e famshme në Britaninë e Madhe. Fjala për Jill Hawkins e cila njoftoi se nuk do të mbartë më fëmijë të tjerë.



Arsyeja e këtij vendimi është shëndetësore, pasi herën e fundit kur ajo lindi binjakë, pati shumë probleme dhe për pak sa nuk humbi jetën.

Jill thotë, citon alb-observer.com, se nuk mendon vetëm jetën e saj por dhe të fëmijëve që ajo sjell në jetë. Ajo kurrë nuk ka lindur një fëmijë të sajin, pasi nuk është dashuruar kurrë, madje dhe në lindjen e fëmijës së saj të parë, ajo gënjeu pronarin e saj, duke i thënë atij se fëmija vdiq.

Jill Hawkins, deklaroi për “Daliy Mail”, se nuk është dashuruar kurrë dhe se ka shumë dëshirë që të ndihmojë çiftet e reja të cilët mundohen por nuk mund të bëjnë fëmijë.

Për çdo fëmijë që ajo ka lindur, çiftet i kanë dhënë asaj 12.000 euro, pra shumën e parave që duhet për të lindur një fëmijë në Britaninë e Madhe. Vetë Jill, pohon se është e bekuar, madje ajo këshillon të gjitha gratë që dëshirojnë të ndihmojnë në raste të tilla çiftet e reja, me qëllim që ato të dhurojnë jetë duke luajtur rolin e nënës “ndihmëse”
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi