Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Sinqeriteti - cilesi apo dobesi?

prej Mon 25 Jan 2010 - 20:32
First topic message reminder :

sinqeriteti hemmm esht cilesi per ata qe din te kuptojn te mendojn,jo per te gjith,se shpesh here ta marin per dobesi,dhe te shfrytezojn

JU SI MENDONI :?:

avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sun 12 Jun 2011 - 12:14
Ina jam i detyruar te behem kaq i sinqert, se per sinqeritetin e par e mora shperblimin. Xhono se kam vendosur akoma po me dy mendje e kam.


<br>Per te gjith shqiptaret qe ne SHQIPERI jetoni
fuck all ju qe kombesin nderroni
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sun 12 Jun 2011 - 12:15
Ak po ke dicka me mua mund te flasesh drejperdrejt e jo me shkeputje edhe po deshe jo ketu .
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sun 12 Jun 2011 - 12:27
...jam aq sa duhet gjithmon me mase,nuk i duhet askujt se cbej ne jeten private une,imtesi te cilat skan nevoje te thuhen sepse kjo shfrytezohet e keqperdoret nga shume ketu..per tu kuptuar me mire po marr nje shembull te thjesht supozojme se nje femer esht e martuar dhe me nje familje duke hyr ketu e nga momenti qe e thote kete duke u treguar e sinqerte disa do mendojne keq ne te si ps shprehja (ja lopa e shkrin ter diten ketu),(ka hyr per dashnore se burri sja var) e sa e sa shembuk te tjere mund te sjell...jan disa gjera qe i ruan vetem per veten per mos u prekur e cenuar ne te ardhmen nga njerez qe sot te hiqen miq por ne rastin e pare te nje kekuptimi apo zenke ai/ajo do dije te godas ty ne piken tende te dobet..a ja vlen te jesh per gjithcka i sinqerte me ne fund?


A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Alkimisti
Alkimisti
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 3685
<b>Hobi</b> Hobi : tegjitha ngapak
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : nenqellin e hapur
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 02/05/2011

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sun 12 Jun 2011 - 12:46
nuk esht gabim tejesh i sinqert po kur vertet je i sinqert athere duhet ti zgjdhesh edhe shoqerin mir e mir qe mos ta keqperdor dikush sinqeritetin tënd edhe qe dikur mos te ndihesh edhe vet keq nga sinqeriteti i jot qe treguat per diken qe nuk ka merituarAnonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sun 12 Jun 2011 - 12:47
kurr nuk eshte gabim
Alkimisti
Alkimisti
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 3685
<b>Hobi</b> Hobi : tegjitha ngapak
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : nenqellin e hapur
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 02/05/2011

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sun 12 Jun 2011 - 12:52
tejesh i sinqert dothot tekesh shum kundeshatarAnonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sun 12 Jun 2011 - 12:55
E sinqerte jam gjithmon,,,por nje gabim i im ,u shujt besimi qe kishin.
Alkimisti
Alkimisti
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 3685
<b>Hobi</b> Hobi : tegjitha ngapak
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : nenqellin e hapur
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 02/05/2011

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sun 12 Jun 2011 - 12:58
tejesh i sinqert duhet tejesh edhe shum i fort sepse shum here tu krijohen rrethanat jo nga ti por nga tetjeret qe te vejn ne dyshim perse jam kaq i sinqertAnabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sun 12 Jun 2011 - 13:03
po flas per sinqertetin rreth jetes se nje individi,nga esht cili esht e si jeton kjo shfrytezohet se per ate qe thua Alkimist sme prek aq se me pelqen kur bej kundershtare kur me mundojne pak me ven te analizoj mendimet e mia ne krahasim me te tijat kjo esht kenaqesi sepse ve ne levizje trurin pavaresisht se si mund te marr rrjedha e gjerave e te kthehet kundershtar dikush por te pakten smund te flas per mua personalitetin e jeten time dhe sme prek aty...


A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Agnesa
Agnesa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1536
<b>Hobi</b> Hobi : Shetitjet, ne ditet me shi!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne shoqerine tuaj!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/12/2010

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sun 12 Jun 2011 - 13:49
Sinqeriteti,mendoj se eshte nje koncept aq i gjere, saqe me duket paksa e lodhshme dhe e kote te flitet, gjithesesi sinqeritetin do ta ndaja ne dy drejtime, fillimisht, te jesh i sinqerte ne menyren se si i percjell mendimet e tua, te thuash ate qe mendon.
Me pas, sinqeritet, do ti jepja te tjera ngjyrime, te thuash gjera te tuat, qe te perkasin ty.
Te paren, e bej edhe e kam bere, pavaresisht se ne raste te vecanta ia kam mohuar vetes edhe dicka te tille, por te dyten nuk do ta beja ne asnje menyre, pervecse ne raste te vecanta, me njerez qe i njoh mire ose me njerez qe pavaresisht se sa i njoh, me krijojne besim.
Ndaj dhe ndonjehere mendoj se te jesh i sinqerte me rezerva, do te thote te jesh i pergjegjshem per cdo gje qe thua dhe per cdo gje qe ben dhe sigurisht, te jesh i pergjegjshem per veten.


Ne dukje qetesi sublime, nerva te tendosura, lodhje e perbindeshme njerezore, nje gerryerje e brendeshme qe te sakaton me tej, e megjithate...
imagjepsuri
imagjepsuri
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1053
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika....filmi....futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Drenas
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2011

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sat 18 Jun 2011 - 11:09
sdua te filozofoj me kete se kjo me lart gogja shume paska folur shkurt ...ja vlen sidoqe qe duhet te mendojn te tjeret ...pse ...pse jam i hapour jam i qilter ...rrugen e kam te hapur edhe kurr sdua te jete keqkuptimi me aske.....se po te genjej dike do genjej veten se pari e kjo sme pelqen fare....Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sat 18 Jun 2011 - 11:51
disa gjera i mban thjesht per veten tende...


A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Sat 18 Jun 2011 - 11:59
esht gabim nese nuk je i sinqertAnabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Thu 30 Jun 2011 - 21:14
Sinqeriteti eshte virtyt i njeriut te ndershem.Por sinqeriteti duhet perdorur si puna e kripes ne gjelle.Perndyshe shume njerez e keqkuptojne sinqeritetin dhe mundohen te abuzojne me ciltersine e njeriut qe e shfaq kete virtyt pa dashje ne nje ambient shoqeror te papershtatshem .Jo pak persona vleresojne se sinqertiteti eshte virtyt i te dobtit apo ndershmeria eshte virtyt i budallait.


A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Njera Si Asnjera
Njera Si Asnjera
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 30454
<b>Hobi</b> Hobi : Te realizoj enderrat e mija
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Gjakun e zemres te Mamit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/01/2012

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Wed 7 Mar 2012 - 14:54
jo nuk mendoj se te jesh i sinqert eshte gabim por sinqeritetin e marin per dobesi dhe kush eshte i sinqert eshte ai qe vuan me shume por dhe ai qe ka me kurajo sepse edhe se di qe do vuaj vazhdon te jet i sinqert..........


★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★Ne jete mos i beso askujt .. sepse dhe trendafili i bardhe .. hijen e ka te zeze★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★

Une nuk jam nje stop gjate rruges. Une jam destinacioni.
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Wed 7 Mar 2012 - 14:59
Nuk eshte aspak gabim te jesh i sinqert,sado qe vuan dhe djeget nga padrejtesit ne fund sinqeriteti fiton!


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 3 74537453
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Wed 7 Mar 2012 - 16:54
ka te mirat dhe te metat e veta


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 3 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Malwina
Malwina
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 2624
<b>Hobi</b> Hobi : nthg
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/07/2011

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Wed 7 Mar 2012 - 17:14
sot per sot sinqeritetin e shohin si dobesi


Prayer is an open line to ALLAH..

No cards to use,
No low battery problem,
No network error,

No charging,
always good signal and all messages sent.

▓▓▓▓█░▓█░░░▓█░░░▓▓▓▓█░▓█░▓█
▓█░▓█░▓█░░░▓█░░░▓█░▓█░▓█░▓█
▓▓▓▓█░▓█░░░▓█░░░▓▓▓▓█░▓▓▓▓█
▓█░▓█░▓█░░░▓█░░░▓█░▓█░▓█░▓█
▓█░▓█░▓▓▓█░▓▓▓█░▓█░▓█░▓█░▓█

──────────██
─────────█▒▒█
─────────█▒▒█
─────────█▒▒█
──────██▒█▒▒█
────██▒▒██▒▒█
──██▒▒█▒█████
─█▒▒█▒▒█▒▒▒▒▒█
█▒█▒▒█▒▒███▒▒▒█
─█▒█▒▒█▒▒█▒█▒▒█
─█▒█▒▒███▒▒▒▒█
──█▒██▒▒▒▒▒▒█
───█▒▒▒▒▒▒▒█
────█▒▒▒▒▒▒█
[/b]
my A eshte gabim te jesh i sinqerte - Faqe 3 Zemer beats for ALLAH
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Wed 7 Mar 2012 - 17:35
nuk esht gabim te jesh i sinqert sepse sinqeriteti ka vlera te mdhajaMirsa
Mirsa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 137
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/07/2013

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

prej Fri 14 Mar 2014 - 12:59
Me Njerzit qe Njef mire nuk eshte gabim, me ata qe i njef me larg nuk duhet te jehs sinqert gjithmon .
Sponsored content

default Re: A eshte gabim te jesh i sinqerte

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi