Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Irlanda Veriut, 8 oficerë policie të plagosur

prej Sat 8 Dec 2012 - 10:39
Irlanda Veriut, 8 oficerë policie të plagosur Irlanda-Veriut

Trazirat nisën në Belfast, ku turma që ishte duke bllokuar rrugën, sulmoi një kamion, pasi shoferi tentoi ta ngiste atë drejt bllokadës së luajalistëve.

Policia bëri të ditur se pati edhe përpjekje për të rrëmbyer kamionin. Zyrtarë të lartë kanë apeluar ndaj luajalistëve, që mund të planifikojnë protesta të tjera në qendër të Belfastit, të mos e përsërisin më këtë veprim.

“Ne duam t’i nxisim ata që morën pjesë në protesta, gjë që e kanë të drejtë legjitime, të bëjnë një hap prapa dhe të qëndrojnë larg qendrës së qytetit ditën e nesërme. Rreziku ndaj sigurisë publike të pjesëmarrësve në protesta është jashtëzakonisht i madh”, tha ndihmës-shefi i policisë, Will Kerr.

Gjatë trazirave të së premtes, u hodhën disa predha në drejtim të forcave të policisë dhe makinave Land Rover të tyre, në sheshin Shaftsbury të qytetit.

Tulla dhe predha të tjera u hodhën gjithashtu ndaj policisë në rrugën O’Neill, në Newtownabbey, në periferi të Belfastit.

Policia bëri të ditur se rreth 50 njerëz ishin të pranishëm në shesh. Ka patur gjithashtu probleme edhe në Bashkinë Mossley Mill, në Newtownabbey, ku 600 persona janë pjesë e funksioneve lokale.*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Irlanda Veriut, 8 oficerë policie të plagosur N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi