Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Bleona Qerreti: Shqiptarët s`dinë “me ma lyp”  Empty Bleona Qerreti: Shqiptarët s`dinë “me ma lyp”

Sun 9 Dec 2012 - 12:20
Bleona Qerreti: Shqiptarët s`dinë “me ma lyp”  DZZcMKëngëtarja shqiptare Bleona Qereti dikur ishte shumë e suksesshme në Shqipëri dhe në vise të tjera shqiptare me këngët e saj.Ajo këtë sukses po e kërkon edhe në SHBA ku deri më tani ka publikuar këngën e saj të parë në bashkëpunim me Timberland, “Pass Out”.
Kjo këngë thuhet se do ta paraprijë albumin e saj të parë I cili besohet se do të dalë në shitje shpejt.
Deri sa të dalë në shitje, këngëtarja ka thënë se do të jetë nëna e një qeni, dhe fëmijët janë për plane më afatgjate.
“Unë kam blerë një qen momentalisht, Xhonin me të cilin merret mami. Ndoshta fëmijë nga viti tjetër. Ose të them më mirë kur të ketë dalë albumi. Besoj. E kam këtë plan”, transmeton Koha.
Pothuajse të gjitha këngët e vjetra të Bleonës u shndërruan në hite.
Por bujë të madhe pati bërë kënga “Ti nuk din as me ma lyp”. Përmes kësaj kënga, ajo ironizonte “paaftësinë” e meshkujve për ta bërë për vete. Tani për Bleonën gjërat kanë ndryshuar, por jo aq edhe mendimi i saj.
“ Ka dhe që dinë me ma lyp. Megjithatë me keqardhje shumë të madhe them që ky fenomen ekziston akoma në Shqipëri. Ja… Gani dinte me ma lyp”, tha ajo.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi