Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Heroizmi! 17-vjeçari rrezikon jetën për të shpëtuar një grua të…!

prej Sat 15 Dec 2012 - 18:27
Heroizmi! 17-vjeçari rrezikon jetën për të shpëtuar një grua të…! Djali-300x267Ndiqni me kujdes se si një 17-vjeçar vë në rrezik jetën e tij për të shpëtuar një grua të moshuar, e cila fatkeqësisht shtrihej e vdekur e qëlluar për vdekje nga një snajper në qytetin Allepo!
Janë pamje që kanë shokuar dhe mallëngjyer mbarë opinionin botërorë, madje CNN I ka kushtuar një rëndësi të veçantë për vet faktin se heroizmi I këtij 17-vjeçari është shembullor!


Teksa një grua e moshuar dergjej e shtrirë përdhe nga plumbi i një vrasësi me snajper në qytetin Allepo, 17-vjeçari u shtri përton dhe duke u zvarritur iu afrua për ta ndihmuar atë, por fatkeqësisht snajperi nuk kishte devijuar shënjestrës së tij!!!
Fjala për 17-vjeçarin Abdullah, i cili sapo pa gruan të ekzekutohej nga kriminelët, nuk hezitoi aspak dhe iu sul për të ndihmuar edhe pse nën shoqërinë e breshërive të plumbave!
Ndërkohë ishin edhe më prekëse fjalët e tij për kamerën e CNN: “Gruaja e pafat, të dhënat e të cilës nuk janë bërë enden të ditura, po ecte në rrugë kur papritur një snajper e qëlloi për vdekje. Kjo ishet çmenduri për mua”, deklasoi 17-vjeçari.
Duke vijuar: “Nuk e dija që ajo vdiq në vend, por edhe sikur të vritesha pranë saj le të ishte kjo dëshira e perëndisë!”./alb-observer.com/
https://www.dailymotion.com/video/xvwn4y_play-of-the-game-milos-teodosic-cska-moscow_sport?ralg=behavior-only#from=embediframe-playreloff-15Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi