Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Çnjerëzore! U detyruan të hanë mish njeriu për të mbijetuar!

prej Tue 18 Dec 2012 - 22:28
Çnjerëzore! U detyruan të hanë mish njeriu për të mbijetuar! Rusi-300x225
Dy peshkatar rusë, të cilit kishin humbur për katër muaj në Tajgën ruse, u detyruan të hanë mishin e një kolegu të tyre për të mbijetuar.
Të dy peshkatarët rus, kishin shkuar në gusht sëbashku me dy peshkatar të tjerë në një zonë në Siberinë verilindore dhe që prej asaj kohe figuronin të humbur.
Por, si të kishte ndodhur mrekulli u gjetën fundin e nëntorit pranë një lumi që ndodhej 250 km larg qytetit më të afërt, por dy peshkatarët e tjerë kishin humbur.
Të dy të mbijetuarit, thanë se ekipi i tyre u nda në dy grupe. Por, pak kohë më vonë u gjet një kufomë njeriu me shenja keqtrajtimi, gjë që dëshmonte si kishte patur vdekje të dhunshme, menjëherë autoritete nisën kërkimet dhe hetimet njëkohësisht, si deh paralelisht mediat lokale bënë fjalë për kanibalizëm.
Të dy peshkatarët nuk u arrestuan, por u konsideruan dëshmitar të çështjes.
“Nuk kemi të bëjmë me vrasje. Konsuamuan mish njeriu, pasi ai njeri kishte vdekur, duke mos gjetur ushqim si pasoj e kushteve shumë të vështira që mbizotëronin në Tajgën ruse”, deklaroi një inspektor i policisë i cili merrte pjesë në kërkimet dhe hetimin e ngjarjes.
“Gjatë dallimit të hetimit, kur u morën në pyetje, njëri nga peshkatarët pranoi aktin”, shtoi ai./alb-observer.com/Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi