Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Vdekja e minatorit 25-vjeçar, “Punoi natën për të qenë me familjen më 21 dhjetor” Empty Vdekja e minatorit 25-vjeçar, “Punoi natën për të qenë me familjen më 21 dhjetor”

Wed 19 Dec 2012 - 13:05
Vdekja e minatorit 25-vjeçar, “Punoi natën për të qenë me familjen më 21 dhjetor” 244Ai ishte një i ri si të gjithë të tjerët, kishte ëndrrra për të ardhmen dhe tentonte që e nesërmja ta bënte ndryshe.
Djali nga Mirëdita Elton Gjeta që jetonte prej vitesh në Tiranë pak kohë më parë pasi kish përfunduar fakultetin në Universitetit Buqësor të Tiranë në pamundësi për të gjetur një punë në Tiranë u largua në Pukë ku edhe do të punonte si minator.


Banorët e zonës thanë për alb-observer se djali 25-vjeçarë ishte një djalë i qetë dhe i sjellshëm me të gjithë.
Pyetjes se përse Eltoni po punote mbrëmë gjatë natës në minierë? I hedh dritë vetëm nëna e tij, e cila pak ditë më parë ka thënë që Eltoni do të vij në Tiranë më 20 dhjetor sepse thotë që “nuk dihet cfarëbëhet me 21 dhejtor, do vi në Tiranë që të jemi të gjithë bashkë”.
Siç duket sakrifica e të riut u pre në mes pasi djali u përpoq të punoj natën për të shkuar të nesërmen në Tiranë tek familja por shpërthimi në minierë ia preu rrugën në mes.
25-vjeçari jetonte në zonën e Laprakës sëbashku me familjen e tij prej disa kohësh, aty ata kishin ardhur nga Mirdita.
Djali humbi jetën sot gjatë një shpërthimi në orën 3:00 të mëngjesit në në fshatin Lumbardh të komunës Qafë Mali, ku ndodhet edhe miniera./alb-observer.com/
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

Vdekja e minatorit 25-vjeçar, “Punoi natën për të qenë me familjen më 21 dhjetor” Empty Re: Vdekja e minatorit 25-vjeçar, “Punoi natën për të qenë me familjen më 21 dhjetor”

Wed 19 Dec 2012 - 13:12
E dhimbshme,ky djalosh i ri mendonte te priste 21 dhjetorin ne familje,po ja jetes nuk i dihet,iku pak dite me heret.Ky lajm per 21 dhjetorin ka shtuar panike dhe fatkeqesi te njerezimi.Megjithate vetem zoti i din keto gjera,teoria e Darvinit dhe hulumtimet shkencore jane treguar te deshtuara rreth ligjeve te tyre mbi fuqine mbinatyrore....
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Vdekja e minatorit 25-vjeçar, “Punoi natën për të qenë me familjen më 21 dhjetor” Empty Re: Vdekja e minatorit 25-vjeçar, “Punoi natën për të qenë me familjen më 21 dhjetor”

Wed 19 Dec 2012 - 13:18
Se kisha menduar qe do kishte njerez qe i merrnin kaq seriozisht keto gjera aq sa te ndikojne ne ta pasi profeci per fundin e botes seshte hera e pare qe flitet,kane kaluar e data te tjera nder vite ku supozohej se do ndodhte fundi i botes,sdi edhe atehere te till panik pesonin apo tani kane ndryshuar kohet kshu se mediat,interneti etj vec per kete po flasin e na bombardojne trurin ter kohes me brockulla...
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

Vdekja e minatorit 25-vjeçar, “Punoi natën për të qenë me familjen më 21 dhjetor” Empty Re: Vdekja e minatorit 25-vjeçar, “Punoi natën për të qenë me familjen më 21 dhjetor”

Wed 19 Dec 2012 - 13:26
Eshte folur se profecite kane dhene mendimet se ne 830 vjet ky fenomen mund te ndodhe,por ate bote 830 vjet me pare Noea,kishte paralajmerime nga vet Zoti se dicka e tille do te ndodhte dhe duheshin pregatitje per te i shpetuar,keshtu Noe iu permbajt dhe shpetoj veten dhe familjen,kete radhe paralajmerime nga qielli nuk kane ardhur deri me tani,perpos mes neti dhe disa artisteve qe punuan filma per perfitimet e tyre dhe futjen e tmerrit ne popull.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Vdekja e minatorit 25-vjeçar, “Punoi natën për të qenë me familjen më 21 dhjetor” Empty Re: Vdekja e minatorit 25-vjeçar, “Punoi natën për të qenë me familjen më 21 dhjetor”

Wed 19 Dec 2012 - 13:37
Ndoshta zoti eshte bere pishman per kete qe ka krijuar duke shikuar se si jemi bere e keshtu nuk na dergon lajmerime me....Po e ashtu ku ta dime ne se kush e dergon ate lajmerim kur ne se kemi pare zotin,mund te jete edhe manipulim i djallit meqense flasim nga ana fetare tani!! Vdekja e minatorit 25-vjeçar, “Punoi natën për të qenë me familjen më 21 dhjetor” 4244291720

Ndoshta Maja eshte ndermjetesuesi qe fliste me perendine dhe ka bere keto parashikime se diku lexova se ata kishin pasur kontakte edhe me aliene...!!! Vdekja e minatorit 25-vjeçar, “Punoi natën për të qenë me familjen më 21 dhjetor” 1540093706
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

Vdekja e minatorit 25-vjeçar, “Punoi natën për të qenë me familjen më 21 dhjetor” Empty Re: Vdekja e minatorit 25-vjeçar, “Punoi natën për të qenë me familjen më 21 dhjetor”

Wed 19 Dec 2012 - 13:43
serish nuk me forcon bindjen kjo,keshtu do te ndodhe:Me 22 dhjetor do te postojme bashkarisht ne kete forum.Frika e tepert,ndikon shume keq ne shendetin e njeriut
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Vdekja e minatorit 25-vjeçar, “Punoi natën për të qenë me familjen më 21 dhjetor” Empty Re: Vdekja e minatorit 25-vjeçar, “Punoi natën për të qenë me familjen më 21 dhjetor”

Wed 19 Dec 2012 - 13:50
Gjithsesi deri tani ndonje shenje te cuditshme s'kemi,ndonje planet te rene,ndonje anije me aliene te shihet diku ne afersi te dilleit duke erdhur ne planetin toke,ndonje termet e permbytje edhe pse keto te fundit jane fenomene natyrore e kane ndodhur cdo here..Tani sa per zobi qe do dalin nga toka diten e fundit te botes pak si fantazi me degjohet...Vertet mire diten e dime kur do ndodh fundi po oren kush e di nga ju ta mirepresim disi mos na vije pa prit se goxha mysafire do na vizitojne Vdekja e minatorit 25-vjeçar, “Punoi natën për të qenë me familjen më 21 dhjetor” 721253 njehere flitet per zvarranike, njerez hardhuca etj,njehere per aliene e tash per zobi Vdekja e minatorit 25-vjeçar, “Punoi natën për të qenë me familjen më 21 dhjetor” 2585209286
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

Vdekja e minatorit 25-vjeçar, “Punoi natën për të qenë me familjen më 21 dhjetor” Empty Re: Vdekja e minatorit 25-vjeçar, “Punoi natën për të qenë me familjen më 21 dhjetor”

Wed 19 Dec 2012 - 13:57
as ne nuk e dijme oren,nuk ka kohe te sakte,megjithate ka dy dite kohe,kush don te siguroj disa gjera ushqimore,qirinj,pije.........Nje parulle ushtarake thuhej:Paramendo se lufte nuk do te kete kurre,por pregatitu sikur lufta te shperthej neser...
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Vdekja e minatorit 25-vjeçar, “Punoi natën për të qenë me familjen më 21 dhjetor” Empty Re: Vdekja e minatorit 25-vjeçar, “Punoi natën për të qenë me familjen më 21 dhjetor”

Wed 19 Dec 2012 - 15:04
Po sbehet fjale per lufte e te gjejme vrima ku te futemi qe te shpetojme koken tone por per tragjedi te madhe ku toka behet qiell e qielli toke,,,nese ndodh ajo qe thone ca ta besh buken e vajin kur toka do na perpije prap se prap ska shpetim..pa kuptim edhe keto keshillat qe japin me shume per te shfrytezuar rastin e te perfitojne me ane te kesaj sesa dicka reale Vdekja e minatorit 25-vjeçar, “Punoi natën për të qenë me familjen më 21 dhjetor” 2585209286
Sponsored content

Vdekja e minatorit 25-vjeçar, “Punoi natën për të qenë me familjen më 21 dhjetor” Empty Re: Vdekja e minatorit 25-vjeçar, “Punoi natën për të qenë me familjen më 21 dhjetor”

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi