Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Lindi sa një kuti konserve!!! Empty Lindi sa një kuti konserve!!!

Tue 25 Dec 2012 - 21:13
Lindi sa një kuti konserve!!! Amber-300x187Foshnja që shikoni në fotografi erdhi në jetë para kohe. Ajo lindi në spitalin West Suffolk, në Britaninë e Madhe dhe arriti të mbijetojë, duke rrëzuar çdo parashikim.
Vogëlushja Amber-May Bass, jo vetëm që mbijetoi, por tashmë ka dalë edhe nga spitali dhe i kaloi Krishtlindjes pranë familjes së saj. Kjo ishte edhe dëshira e motrës së saj më të madhe, e cila kërkoi si dhuratë nga Babagjyshi, që motra e saj e vogël të bëhej mirë.

Kur lindi, Amber-May peshonte më pak se 450 gram. Ajo erdhi në jetë në muajin gusht, 15 javë më parë nga ç’duhej.

Tashmë peshon 2.579 gram dhe prindërit e saj janë shumë të lumtur që iu dha mundësia që vogëlushen e tyre ta marrin me vete në shtëpi. Ne i urojmë Amberit të vogël: Gëzuar Krishtlindjet! /alb-observer.com/
Lindi sa një kuti konserve!!! Amber2Lindi sa një kuti konserve!!! Amber3Lindi sa një kuti konserve!!! Amber1Lindi sa një kuti konserve!!! Amber4Lindi sa një kuti konserve!!! Anber5
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi