Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 37
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Kryeministri sirian thotë se Assad është gati për bisedimet e paqes

Wed 2 Jan 2013 - 15:20
Kryeministri sirian thotë se Assad është gati për bisedimet e paqes (u186u)t1larg.assad.afp.gi
Kryeministri sirian thotë se Assad është gati për bisedimet e paqes


E mërkure 2 Janar 2013 13:12Kryeministri Sirian Wael ek Halaqi thotë se Qeveria e Sirisë ka mirëpritur çdo iniciativë për bisedime, për t'i dhënë fund gjakderdhjes në vend, pasi i dërguari i OKB-së Lahkdar Brahimi tha se ai kishte një plan paqeje të pranueshëm për fuqitë botërore.
Kryeministri Wael el-Halaqi tha të hënën se konflikti duhet të zgjidhet vetëm nga populli sirian , pa presione të jashtme, ose dekrete.
"Qeveria po punon për të mbështetur projektin e pajtimit kombëtar dhe do ti përgjigjet për çdo nisme rajonale ose ndërkombëtare, që do të zgjidhte krizën aktuale përmes dialogut dhe mjeteve paqësore, dhe për të parandaluar ndërhyrjen e huaj në punët e brendshme të Sirisë", tha ai.
Ndërsa iDërguari Special i OKB-së për Sirinë, Lakhdar Brahimi ,tha të dielën se ai kishte hartuar një plan armëpushimi "që mund të miratohet nga bashkësia ndërkombëtare", por që ky nuk u pranua nga opozita, e cila këmbëngul në largimin e presidentit Bashar al-Asad përpara çdo dialogu që mund të bëhet.
Zyrtarët e regjimit dhe mediat shtetërore kanë kategorizuar kohë më parë aktivistët si “rebelëve të armatosur” apo "terroristë", të financuar nga rivalët e Gjirit të Katarit dhe Arabisë Saudite, Turqisë dhe ish aleatët e Perëndimit.
/mesazhi/
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Kryeministri sirian thotë se Assad është gati për bisedimet e paqes

Wed 2 Jan 2013 - 15:33
per cfar paqe do te diskutohet pasi jan vrar dhe jan maskaruar mbi 40 mij njerez. gra fermij pleq etj etj All-llahu e shkatroft rexhimin e asadit..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Kryeministri sirian thotë se Assad është gati për bisedimet e paqes J5zhxd
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Kryeministri sirian thotë se Assad është gati për bisedimet e paqes

Wed 2 Jan 2013 - 15:51
ska bisedime per paqe por vetem dorzimi i pushtetit vetem ather do te tek paqeSponsored content

default Re: Kryeministri sirian thotë se Assad është gati për bisedimet e paqes

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi