Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

“Shqipëria ka rrugë më të mira se Norvegjia”: Gazetari që vjen për hetim shokohet Empty “Shqipëria ka rrugë më të mira se Norvegjia”: Gazetari që vjen për hetim shokohet

Thu 10 Jan 2013 - 0:08
“Shqipëria ka rrugë më të mira se Norvegjia”: Gazetari që vjen për hetim shokohet Mit-300x191Deklarata e një politikani norvegjez, Bard Hoksrud, se ne kemi rrugë më të mira se vendi I tij, bëri shumë bujë dhe shumë media e raportuan duke nisur njëkohësisht një fushatë ndaj qeverisë që ndërton shumë ngadalë rrugët.

Por një gazetar , Hakon Aurlien, është nisur për në vendin tonë që të pasqyrojë këtë realitet “të ndritur” dhe shokohet….jo për nga cilësia e rrugëve por për të kundërtën.

“Zbuluam dy gjëra: së pari, shqiptarët ndërtojnë shpejt. Së dyti, nuk kanë kulturën e operimit dhe mirëmbajtjes së rrugëve,” shprehet ai, duke zbuluar se projekti i vetëm madhor, që është Rruga e Kombit, është ndërtuar aq shpejt, sa është kthyer në një rrezik të vërtetë për përdoruesit.
“Shqipëria ndërton shpejt sepse planet e ndërtimit shkojnë paralelisht me ndërtimin,” vazhdon ai duke sqaruar se rrugët kanë 12- 15 herë më shumë mundësi për aksident se rrugët në Norvegji. Ai shton se kur bëhen rrugët nuk ka asnjë studim për mjedisin.
Ai nuk lë pa përmendur edhe rrugët e tjera dytësore apo tretësore të cilat janë në gjendje katastrofale, aspak brenda parametrave të duhura dhe pa sinjalistikë./alb-observer.com/
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

“Shqipëria ka rrugë më të mira se Norvegjia”: Gazetari që vjen për hetim shokohet Empty Re: “Shqipëria ka rrugë më të mira se Norvegjia”: Gazetari që vjen për hetim shokohet

Thu 10 Jan 2013 - 13:59
“Zbuluam dy gjëra: së pari, shqiptarët ndërtojnë shpejt. Së dyti, nuk kanë kulturën e operimit dhe mirëmbajtjes së rrugëve,”


Te paren nuk e gjeten, qe nga tetori, nentori dhe dhjetori qe kam udhetuar ne Shqiperi, te njejtat "skelete" rrugesh te papunuara shikoje!!!
Sa per te dyten, tregoi pak vemendje gazetari qe i pershkruan!!!
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi