Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Injoranca më e madhe

prej Mon 22 Nov 2010 - 20:11
Te mos e dish dicka eshte padituri po ta dish dicka dhe ta mohosh eshte injorance.

A mendoni ju ateistet se jeni shume te ditur kur mohoni Bretkosen Kozmike dhe cfare ju shtyen ta mohoni,
C'te mire perfitoni kur e mohoni krijuesen tuaj qe nga nje pike Sperme ju beri njerez me mish dhe me eshtra mbi 1.5 metra.

Nuk mendoni pak se cfare ishit dhe cfare jeni bere.

Pse jeni krijuar ju ateistet.Jeni kavie te fatit apo prodhim i rastit.

Pse e pranoni prejardhjen tuaj nga Majmuni?

Atehere rregulli eshte qe per te mohuar dicka duhet te kesh shetitur gjithe universain pastaj ta mohosh.

Kurse per te pohuar dicka mjafton nje shembull per te Dhe prova me e madhe per Egzistencen e Bretkoses Kozmike eshte krijimi i Saj.Shikoje pak se si jane krijuar njerzitte gjithe te ndryshem me nuanca te ndryshme me te folur te ndryshem, me tipare dhe vecori te ndryshme, shikoje pak nga e njejta toke dhe uje dalin miliona bime te ndryshme dhe fruta te ndryshme.Pse nuk i shikoni keto mrekulli kaq naive jeni .Mjafton te meditosh 5 minuta naten duke pare yjet ose duke medituar ne pjeset e trupit tend dhe do te shikosh se Fuqia e krijimit te Bretkoses Kozmike do te thote Se ka me te vertete nje Krijuese Absolute pa te meta qe Krijoi Gjithcka.

Odeon kush eshte prova qe dashuria egziston ne zemer.

Te tjeret mund ti japin pergjigje pyetjeve te mia nese kane mundesi.

Me thoni nje folozof qe e mohoi Bretkosen Kozmike dhe ky ka qene kontribues o mirefillte per shoqerine njerzore ose ka qene njeri me vlera per njerzimin.Keto kokat e mencura shqiptare ja kalojne te gjitheve skane faj akoma sepse arsyetohen me ate fjalen "per te shpetuar nga frika ndaj Bretkoses Kozmike po hyj ne friken ndaj krijesave".Edhe sikur te kishit lindur te gjithe gjeni ,prape askush sdo ta kishte kaq te theksuar mohimin ndaj Bretkoses Kozmike. Por meqe lindet te paditur dhe megjithese jeni rritur dhe vazhdoni akoma te mos reflektoni ate qe shpirti juaj e di, por goja juaj e mohon, sepse ideologjite e krijuara nga njerzit injorante ua kane erresuar arsyen dhe zemren.


Injoranca më e madhe Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Vigani
Vigani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 105
<b>Postime</b> Postime : 3582
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: Injoranca më e madhe

prej Mon 22 Nov 2010 - 20:23
Per nje !#*,injoranca e tij eshte prone private.Mos ja prekni sepse ne syte e tij eshte aq e shtrenjte sa familja !!!Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi