Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Më në fund ekonomia greke në rrugë të drejtë, FMN: Masat po japin rezultat Empty Më në fund ekonomia greke në rrugë të drejtë, FMN: Masat po japin rezultat

Thu 17 Jan 2013 - 14:32
Më në fund ekonomia greke në rrugë të drejtë, FMN: Masat po japin rezultat 263-300x228Pas dështimeve të një pas njëshme më në fund Greqia e ka marrë një fjalë të mirë nga kreu i FMN-së, Kristine Lagarde.

Sipas Lagarde gjendja ekonomike e vendit helen po ndryshon me marrjen e ndihmës së fundit ekonomike. Kjo do të thotë që Greqia po e përdor këtë fond monetar në formën e duhur.

Shefja e FMN-së tha se përpjekjet për të vënë borxhin e Greqisë në një rrugë më të qëndrueshme, qetësojnë partnerët evropianë dhe e bën Greqinë më të besueshme për të ofruar më shumë kohë në shlyerjen e kredisë.
Ndërkohë qeveria e kryeministrit grek Antonis Samaras ka prezantuar një plan për krijimin e vendeve të të reja pune, veçanërisht për të rinjtë./alb-observer.com/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi