Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Real UFO 2013

prej Tue 22 Jan 2013 - 1:13
Dy objekte të paindentifikuara monitorojnë Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës!Real UFO 2013 ISS-UFO612-Nov.-13-17.23

Janë të shumta rastet kur Stacioni Ndërkombëtar i Hapësirës, (ISS) bëhej obket vrojtimi nga objekte të pa identifikuara fluturimi!

Madje rastet kur ekuipazhi i ISS kanë parë UFO dhe janë trembur duke i përshkruar ato me mënyrën më njerëzore të mundshme edhe pse në ato momente janë ndodhur në panik, pamje të cilat janë filmuar edhe nga kamerat e instaluar në ISS. Këto kamera monitorojnë gjithçka rreth Stacionin Ndërkombëtare të Hapësirës 24 orë në 24.

Duhet theksuar se si NASA po ashtu edhe ESA, dy agjencitë më të mëdha të hapësirës në botë, disponojnë material të bollshëm rreth këtyre incidenteve të cilat mbahen të fshehtë nga syri i zhveshur dhe larg opinionit publik.

Në videon që alb-observer.com ju parqet, do të shikoni disa momentet të tilla, ku dy objektet të ndritshme fluturimi teksa qëndrojnë në distancë dhe monitorojnë ISS deri në momentin kur zhduken.

Për më shumë në videon në vijim:

avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Real UFO 2013

prej Tue 22 Jan 2013 - 22:15
Ufo te filmuar nga stacioni hapsinor 1-9 janar

Ndiqni videon


avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Real UFO 2013

prej Tue 22 Jan 2013 - 22:16
Meksikë: Nje UFO fluturon në lartësi të ulët - Video


Real UFO 2013 Ufo-mexico194-Jan.-12-14.18

Video e meposhtme është regjistruar nga një shtetas meksikan më 11 janar 2013 në një zonë të panjohur te Meksikës. Në video ju mund të shihni shumë mirë objektin misterioz fluturues në lartësi të ulët, në mënyrë diagonale, pra nga lart poshtë.

UFO duket si një qilim katerkendeshi (ose trekëndëshi), por në mjegull nuk mund të përcaktohen mirë formati. Nëse ju shikoni me kujdes videon, objekti duket të fluturojë në kohë reale, mbasi lëvizjet jane te lidhura ne korelacion me objektet toksore si pemë, shtylla, linjat telefonike. Dëshmitari që ka bere filmin, thote se ishte shumë larg nga objekti, dhe nuk mund ta qartesonte më mirë se aq objektin..Shihni videon!avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Real UFO 2013

prej Tue 22 Jan 2013 - 22:24
Polici fotografon Alienin transparent në Taitung te Tajvanit
Ngjarja eshte publikuar ne faqen www.cosmos.tv me 3 janar 2013.Shihni videon
FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

default Re: Real UFO 2013

prej Tue 22 Jan 2013 - 22:32
Wooow sa interesante keto videotNjë shpirt i pastër shkëlqen edhe nën rroba të leckosura

Real UFO 2013 1t7y1w
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Real UFO 2013

prej Wed 30 Jan 2013 - 0:17
Objekte te paindentifikuara te filmuara ne Port ne Everglades
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Real UFO 2013

prej Thu 31 Jan 2013 - 21:23
Kosta Rika,filmohet nje UFO nga avioni

Real UFO 2013 Ufo-volo-commerciale378-Jan.-31-09.13-300x185
Kjo
video është regjistruar me një telefon celular nga një pilot i një
fluturimi komercial në Kosta Rika dhe duket se tregonë një disk
fluturues apo lemsh drite që kalon poshtë aeroplanit në një mënyre
mbresëlënëse.

Objekti ishte filmuar te mërkurën e kaluar,23 janar
2013 nga një pilot komercial i quajtur Joseph Daniel Araya. Araya ka më
shumë se 500 orë fluturim. Është vlerësuar se objekti i paidentifikuar
fluturues në video mund të ketë një gjatësi ndërmjet 7 dhe 10 metra.
Shpejtësia e saj mund të arrijë në 3.600 kilometra në orë, shtatë herë
më shumë se aeroplani që udhëtonte në atë kohë.

Ndiqni videon


avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Real UFO 2013

prej Wed 13 Feb 2013 - 22:53
Shtohet intensiteti i objekteve te paindentifikuara mbi vullkanin Popocatepetl,Meksike.
Ndiqni videon


avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Real UFO 2013

prej Wed 13 Feb 2013 - 23:08
UFO mbi Rome

Real UFO 2013 Ufo-su-roma393-Feb.-11-08.03

Rome -Me 10 shkurt 2013, rreth ores 18 orë mbi Romë, jane filmuar me kamera amatore pamjet ne levizje te nje lemshi drite.Filmi është shumë i shkurtër, por ne mund të vertetojme se ky nuk është reflektim drite,apo avion ne fluturim,mbasi objekti ka nje drite shume te forte,dhe lehtesisht mund te konkludohet qe eshte nje objekt jo i zakonshem fluturues. Ekspertiza do te jape konkluzionet e saj per kete video.FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

default Re: Real UFO 2013

prej Thu 14 Feb 2013 - 0:06
Epo cna shofin syte,i paskan tremb italianet grrrrNjë shpirt i pastër shkëlqen edhe nën rroba të leckosura

Real UFO 2013 1t7y1w
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Real UFO 2013

prej Fri 15 Feb 2013 - 1:22
NASA: UFO i rregjistruar pranë Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës


Real UFO 2013 Ufo-iss315-Feb.-14-15.33

Video e me poshteme tregon shqetësimet e një UFO e filmuar sot 14 shkurt 2013, nga kamera në bordin e Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës,ISS.

Në video mund të shihni një objekt misterioz rrethore që kalonë disa kilometra larg nga ISSH-ja, ku astronautët kanë qenë në gatshem për ta vëzhguar kalimin pa problemete rrezikshme.Nga forma dhe dinamika e fluturimit nuk duket aspak një satelit ose një fragment i një satelit

avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Real UFO 2013

prej Fri 15 Feb 2013 - 1:28
UFO i filmuar në një fluturim te linjes se Hawait

Real UFO 2013 Ufo-aerei297-Feb.-11-16.53-e1360598536561

Video e meposhteme eshte bërë drejtpërdrejtë nga bordi i një avioni në ishujt Havai.Sequencat mahnitëse që ju mund të shihni në video, kane të bëjnë pikërisht me një UFO qe kalon në një shpejtesi marramendese ne një distancë të shkurtër nga aeroplani.Filmi eshte bere nga një pasagjer i ulur prane dritares se avionit, i cili vetëm nga rastësia rregjistron imazhet.Shini videon qe eshte postuar në YouTube me 10 shkurt 2013!avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Real UFO 2013

prej Fri 22 Feb 2013 - 23:17
Meksikë,mbi vullkanin Popocatepetl filmohen UFO - Video

Real UFO 2013 Ufo_vulcan413-Feb.-22-07.37

Gazetari Jiame Maussan thote në një intervistë televizive se kurrë më parë,si në keto muajt e fundit, më saktë në fillim të 2012-2013,nuk kane janë regjistruar ndonjëherë kaq aktivitet intensiv UFO-sh në vullkanin Popocateptl.

Video e meposhteme ka të bëjë pikërisht me lajmin në lidhje me UFO-n e regjistruar me 21 shkurt 2013 nga kamerat televizive te kanalit kombëtare meksikan,Televisa.Televisa në marrëveshje me CENAPRED dhe ekipin Maussan Productiones (Tercer Millennium TV) kishin instaluar disa web camera HD në nje lartesi jo shumë larg nga mali Popocatepet,për të krijuar një pikë të përhershme të favorshme, për të regjistruar aktivitetin UFO:

Në video ju mund të shihni dy objekte,e para që kalon përballe kameras me shpejtësi të lartë,me formë si një gigare puro,te dytin do të shihni një top drite (i quajtur nga ekipi i Maussan "roja i sigurt") në krye të vullkanit , që mbetet i palëvizshem duke pulsuar drita.

Qeveria meksikane ka vendosur nje zone te ndaluar rreth 10 milje nga epiqendra e vullkanit,si per fluturimet ajrore,ashtu dhe per mjetet tregtare e ushtarake toksore.avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Real UFO 2013

prej Thu 7 Mar 2013 - 23:45
UFO qe fluturon prane avionit te Alitalia-s në Nju Jork.FBI dhe FAA hapin një hetim

Real UFO 2013 Images?q=tbn:ANd9GcRT_nmQ5nwCQCcYczRCebvkk3tvD7Adwt76wrBaeobdFbk_LYej

FBI thirri për të hetuar praninë e një objekti të dyshimtë në afërsi aeroportit Xhon F. Kennedy të Nju Jorkut,në momentin kur një avion Alitalia i afrohet aeroporti JFK të Nju Jorkut.

Një UFO ka kaluar shumë afër vektorit te avionit italian dhe shumë thonë se ai është një "objekt i pandentifikuar".Disa mendojne se jane pajisje toksore qe komandohen nga toka (RPV ose - avion qe pilotohen nga distanca),por te tilla pajisje nuk mund të fluturojnë në korridoret e linjave ajrore dhe nëse ata e bëjnë, dikush duhet të marrë përgjegjësi të madhe në lidhje me incidentin. Shpallja e hetmit do të bëhet në kullën e kontrollit të trafikut ajror JFK, per njoftimin e pilotit te linjës ajrore italiane.

Ky është skenari që ka ndodhur ketë të hënë në SHBA dhe që tani po heton FBI direkt, por ata nuk arritën të kufizojnë rrjedhjat dhe psikozat kolektive që kane hulumtuesit e interesuar dhe entuziastët e UFO-ve. Faktet tregojnë se piloti i Alitalia-s,njoftoi kullen e kontrollit për një objekt te paidentifikuar qe është parë rreth 1,750 metra mbi nivelin e detit ne lartësine e hapësirës ajrore,ku është e ndaluar fluturimi per çdo avion tjetër qe nuk eshte i autorizuar për transportin e pasagjerëve.

Deri tani FBI dhe FAA - Administrata Federale e Aviacionit Amerikan, po vazhdojnë me hetimin dhe kanë bërë tashmë një thirrje publike për të gjithë "per informacione mbi avionin pa pilot" që të kontaktohet për sqarime. Për FAA, e vetmja gjë që ka rëndësi është që të mbrojë sigurinë e pasagjerëve, dhe ku ka pasur shkelje të hapësirës ajrore, duhet te kete një shpjegim.Ekziston një teze qe ka perfshire menjëherë gazetat SHBA-së,ku shumë kritikë shkruajne për mundësinë e një avioni famëkeq pa pilot i përdorur në operacionet ushtarake,qe mund të ketë kaluar hapësirën ajrore rezervuar për trafikun aeroplanëve komercial dhe turizmit.

Shpesh shumë dëshmitarë pohojnë se kanë pare objekte misterioze pranë avionëve në fluturim

Por versioni zyrtar nuk duket se ka për ti kënaqur të gjithë, për atë që ka ndodhur. Ngjarja është bërë edhe më e errët edhe nga fakti se nuk ka video,pervec raportimit nga pilot qe i ka bere kulles se drejtimit te aeroprtit. Kjo është e mjaftueshme për të rritur sigurinë e pasagjerëve dhe gjithashtu ka rritur një psikozë kolektive popullore per "pushtimin alien."


avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Real UFO 2013

prej Fri 15 Mar 2013 - 23:44
Sheshi Shën Pjetrit: një UFO shfaqet gjatë prezantimit të Papa se ri, Francesku i I

Real UFO 2013 UFO-Papa-Francesco466-Mar.-14-14.56-e1363272160630

Gjatë prezantimit të Papes se ri,Francisku i I, të gjitha televizionet në botë kanë dyndur në Vatikan për te ndjekur shugurimin e tij. Disa njerëz kanë raportuar praninë e një sfere drite që kaloi i pashqetesuar mbi San Pietro në mes orëve 20:48 dhe 20:50. Ne kemi arritur të gjejmë një video që ilustron pamjet.Filmi i referohet drejtpërdrejtë transmetimit nga rrjeti BBC. Kujtojmë se zona Vatikanit është jashtë kufijve të fluturimeve te avioneve civilë dhe ushtarake.Shihni videon!Sponsored content

default Re: Real UFO 2013

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi