Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

GMT + 6 Hours Një natë

Tue 22 Jan 2013 - 17:17
Message reputation : 100% (1 vote)
Para se të flija një natë u ktheva ka gruaja ime dhe e shikoja atë duke fjetur. Dhe thash në vetmi E gjora pasi që ka jetuar me familjen e vet erdhi që të flejë tek një burrë i huaj për atë...
E la shtëpinë e prindërve, përkëdheljen e prindërve dhe e la rehatin e familjes... Dhe erdhi te një burrë i cili e urdhëron për të mirë dhe e ndalon nga e keqja
Ajo i shërben atij në gjërat që e kënaqin Allahun dhe burrin e saj...
Pastaj e pyesja veten
Si munden disa burra ti godasin gratë e tyre me mizori kurse ato i lanë familjet e tyre për burrin e tyre.!
Si munden disa burra të dalin me shoqërinë e tyre nëpër restorante dhe të han e të pinë e të mos ju interesoj gjendja e familjes në shtëpitë e tyre.!
Si munden disa burra ta kalojnë kohen jashtë shtëpisë më shumë se sa brenda shtëpisë.!
Si mundin disa burra ti bëjnë shtëpitë burg për grat e tyre dhe mos të dalin kurrë me to për shëtitje e dëfrim.!
Si munden disa burra ti bëjnë grat e tyre tua ngushtojnë zemrat e tyre dhe tua mbushin sytë me lot.!
Si munden disa burra të udhëtojnë dhe ti lënë gratë dhe fëmijët e tyre mbrapa e mos të interesohen më për ta.!
Si munden disa burra të ecin me gra të huaja duke i pas grat e tyre të pastërta në shtëpitë e tyre të cilat i presin me padurim tu kthehet burri i tyre.!
Si munden disa burra të largohen nga përgjegjësia për të cilën do të pyeten Ditën e Gjykimit.!
Si munden disa burra ti shikojnë grat e tyre duke punuar dhe duke i furnizuar ata dhe ata në shtëpi të han dhe të pinë pa gajle.! ✂-------------------------------------------------------------------------------------- Këta njerëz nuk kanë ndjenja e as ndërgjegjeje dhe nuk e meritojnë të quhen burrë ose babë sepse ky epitet është i shenjtë, kurse ata e flliqën me veprat e tyre.

Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Tue 22 Jan 2013 - 17:28
Message reputation : 100% (1 vote)
Gruaja jote është e gjithë bota për ty

Me martesë nuk fitohet vetëm bashkëshortja, por një botë krejtësisht e re. Që atëherë e deri në fund të jetës sate, gruaja jote do të jetë partneri, shoqëruesi dhe shoku yt më i mirë. Do të ndajë me ty momentet, ditët dhe vjetët tuaja. Do të ndajë me ty kënaqësitë dhe momentet e pikëlluara që ti i ke pasur, përpjetat dhe tatpjetat tuaja, do të ndajë me ty ëndërrat dhe frikën tënde. Kur je i sëmurë- ajo do të përkujdeset për ty. Kur të duhet ndihmë, do të bëjë çka të mundet për ty. Kur të keshë ndonjë fshehtësi, ajo do t'a ruaj atë. Kur do të keshë nevojë për këshillë, ajo do të t'a jap këshillën më të mirë.


Ajo çdo herë do të jetë me ty. Kur të zgjohesh në mëngjes, gjëja e parë që do të shohësh janë sytë e saj. Gjatë ditës, nëse fizikisht nuk mundesh të jeshë afër saj, ajo do të mendoj në ty dhe me gjithë zemër, shpirt dhe mendje do t'a lus All-llahun për ty. Kur të biesh në gjumë, gjënë e fundit që do të shohësh është ajo, bile edhe kur je në gjumë ajo do të jetë në ëndërrat tuaja. Thënë shkurtë, ajo do të jetë bota jote ndërsa ti e saj.

Përshkrimi më i mirë i afërsisë ndërmjet burrit dhe gruas të cilin unë e kam lexuar është ajeti kur'anor: "Ato janë prehje për ju, ashtu siç jeni ju prehje për to."(El-Bekare:187)

Me të vërtetë, burri dhe gruaja janë si teshat ndaj njëri tjetrit, sepse njëri tjetrit i ofrojnë mbrojtje, ngushëllim, strehim, përkrahje dhe të gjitha ato stoli të cilat veshja ia ofron njerëzve. Paramendoni udhëtimin në Alaskë pa rroba! Bëshkëshortet tona janë mbrotja jonë në rrugëtimin tonë të jetës.

Raporti në mes burrit dhe gruas është më i përsosuri nga të gjtha raportet ndërnjerëzore: përmban dashurinë dhe joshjen, intimitetin dhe afërsinë, mëshirën dhe dhembshurinë, paqen dhe qetësinë të cilat i kaplojnë zemrat e bashkëshortëve. Shpjegimi i vetëm i arsyeshëm për këto ndjenja më të mira është se kjo ëshë Vepër e All-llahut, subhanehu ue te'ala: " All-llahu krijoi për ju bashkëshorte nga vetë lloji juaj..."(Nahl:72)

Vetëm All-llahu, subhanehu ue te'ala, me Fuqinë, Mirësinë dhe Urtësinë e Tij mund të krijojë dhe të mbjellë në zemra këso ndjenja të bukura dhe të bekuara. Në të vërtetë All-llahu i Lartësuar i përkujton ata të cilët i kërkojnë shenjat e Tij në gjithësi, se këto shenja në zemrat e bashkëshortëve janë shenja të cilat duhet t'i udhëheqin njerëzit drejt besimit. I Lartësuari në Kur'an thotë:"Dhe nga Treguesit e Tij është se Ai krijoi për ju gra nga vetë ju, që ju të mund të gjeni prehje tek to dhe Ai vendosi mes jush dhembshuri dhe dashuri. Vërtetë që në të ka tregues të qartë për popullin që vërtetë e vret mendjen."( Er-Rum:21).

Mirëpo, All-llahu i Lartësuar e dinë se zemra e njeriut nuk është statike, se ndjenjat ndërrojnë, se dashuria mund të zbehet dhe gradualisht të humbet! Lidhja bashkëshortore dobësohet nëse nuk i kushtohet shumë kujdes! Lumturia në martesë nuk mund të merret si gjë e garantuar, sepse lumturia e qëndrueshme kërkon dhënie dhe heqje dorësh të dyanshme.

Përkujtoni se Pejgamberi ynë (salAll-llahu 'alejhi ue sel-lem) gjeti kohë që me gruan e tij Aishen r.a.të shkojë në shkretirë dhe të vrapojnë. Përkujtoni se Pejgamberi ynë (salAll-llahu 'alejhi ue sel-lem) e priti gruan e tij, derisa ajo i shikonte Abesinët e rinj që po luanin vallet e tyre popullore.

Shfaqja e ndjenjave është e domosdoshme nëse dëshirojmë që t'a ruajmë lidhjen tonë bashkëshortore nga shembja dhe prishja. Përkujtoni se do të shpërbleheni nga All-llahu i Lartmadhëruar për çdo ndenjë të shfaqur ndaj gruas suaj, sikurse thotë Pejgamberi (salAll-llahu 'alejhi ue sel-lem):"Njeriu do të shpërblehet për çdo gjë që bënë duke kërkuar kënaqësinë e Allahut, bile edhe për kafshatën e ushqimit të cilëne vendos në gojën e gruas së tij."

Asnjëherë mos i nënvlerësoni gjërat e imta dhe të vogla, siç është vendosja e ushqimit në gojën e gruas, hapjen e derës së automobilit gruas sate etj. Pejgamberi (salAll-llahu 'alejhi ue sel-lem) e shtriu gjurin e tij që ti ndihmojë gruas së tij për të hypur në devë. Përpiquni të gjeni kohë që të faleni së bashku. Forcimi i lidhjes suaj me All-llahun është garancë më e fortë, se lidhja e juaj bashkëshortore do të jetë e fortë dhe rezistente.

Përpiquni vazhdimisht që me fjalët dhe veprat tuaja të jeni të mirë ndaj gruas suaj. Flisni me të, qeshuni me të, kërkoni këshillë dhe mendim nga ajo, me të kaloni kohë të bukur dhe gjithmonë keni parasysh fjalët e Pejgamberit (salAll-llahu 'alejhi ue sel-lem): "Më të mirët nga ju janë ata që janë më të mirët ndaj grave të tyre"
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Tue 22 Jan 2013 - 17:29
Message reputation : 100% (1 vote)
E para qe ka banuar ne Qabe .... Grua
Dhe ajo eshte Haxherja

E para qe ka besuar ne Pejgamberin alejhi selam .... Grua
Dhe ajo eshte nena jone Hatixhja

Dhe e para qe ka rene shehide per Allah ... Grua
Dhe ajo eshte Sumeja nena e Ammar Ali Jasir

Dhe Zoti ka zbrit nje sure te Kuranin Fisnik
Dhe emri i saj eshte Suret En-Nisa (Sureja e grave) dhe eshte sureja e dyte per nga gjatesia ne Kuranin Fisnik

Sa je e vlefshme oj nena , motra dhe bija jone ♥
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Tue 22 Jan 2013 - 17:30
KUJDES KUR BENI NJE GRUA TE QAJE,

Zoti i numëron lotët e saj.

Gruaja u krijua nga brinja e burrit,
... ...
Jo nga këmbët që ta shtypë,

As nga koka që të drejtojë,

Por, u krijua nga gjoksi

të jetë e barabartë.!

Pak nën krah, që të mbrohet,

afër zemrës, që të duhet…!!
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Tue 22 Jan 2013 - 17:33
Më pyeti nëna një ditë : -Kë falenderon më shumë në botë..??? Unë i thashë : ZOTIN... Ajo uli kokën e mërzitur...Unë vazhdova .. -që më dhuroi një Nënë si ty...!!
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Tue 22 Jan 2013 - 17:34
PER TY NENE...

Të flas sonte për nënën, s'besoj të të mbetet hatri ty baba, sepse dhe ti fjalën nënë shqiptove për herë të parë! Që të dy u kujdesët për mua, por se ç'më thotë zemra, vetvetiu nënën kërkon më shumë.Nënë, unë u rrita, madje dhe u plaka, por sado thinja të më dalin në kokë dhe sado rudha ti shtohen fytyrës sime, për ty do të mbetem përherë biri yt vogël, biri yt foshnjërak, dhe saherë të më marrë malli, do ta mbashtes kokën në prehërin tënd, do të qëndroj aty nën kënaqësinë e ledhatimeve të tua.Sa i ëmbël ledhatimi yt! Sa e butë dora jote!Ajo dorë që iu besua djepi!Ajo dorë që iu besuan brezat!Nuk mund ta imagjinoj se sa krenare duhet të jesh ti nënë për këtë mision human që të është besuar, për ato vlera të larta dhe për atë dashuri, dhimshuri e mëshirë që Zoti i botërave ka mbjellë në zemrën tënde! Tani, tani po më vijnë në mendje, kujtime nga më të bukurat, kujtime për të cilat më merr malli!Kush më mbarti brenda vetes për nëntë muaj me radhë?Kush mi njomi buzët për herë të parë?Ishe ti, nënëKush kujdesej për mua?Kush vraponte pas meje kur unë rrëzoheNjëherë dikush e pyeti Muhammedin (paqja dhe bekimet e Zotit qofshin mbi të), se kujt duhej tia kushtonte më së shumti përkushtimin e tij. Ai iu përgjigj: "Nënës tënde." "Po pastaj?" "Nënës tënde" Sërish e pyetën: "Po pastaj""Nënës tënde" u përgjigj. Dhe kur e pyetën për të katërtën herë, u përgjigj"Babait".Ndërsa Allahu i madhëruar thotë në Kur’anin e Tij famëlartë. “Zoti ytë ka dhënë urdhër të prerë që të mos adhuroni tjetër pos Tij, që të silleni në mënyrë bamirëse ndaj prindërve. Nëse njërin prej tyre, ose që të dy, i ka kapur pleqëria pranë kujdesit tënd, atëherë mos u thuaj atyre as “of-oh”, as mos u bë i vrazhdë ndaj tyre, po atyre thuaju fjalë të mira (të buta, respektuese).Dhe në shenjë mëshire shtrije pranë tyre krahun përulës e respektues dhe thuaj: “Zoti im! mëshiroi ata të dy, sikurse më edukuan mua kur isha i vogël.” (El-Isra, 23:24)NENE...Kush më fali dashuri, ngrohtësi e ledhatime?Kush më mësoi të dua, të jem i butë, i ëmbël dhe sjellshëm?Ishe ti, nënë,Ti nënë e shtrenjtë.Oh nënë, sonte fjalët dorëzohen përpara asaj që ndjen zemra.E shoh se jam shumë i paaftë të them atë që ti meriton!
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Tue 22 Jan 2013 - 17:35
Kur i vdiq Nena , Harith el-Akli, Allahu qoftë i kënaqur me të, po qante. Kur e pyetën përse po qante, ai u tha: Si të mos qaj kur njëra nga dyert për në xhenet m’u mbyll...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Tue 22 Jan 2013 - 17:35
Bukuria e një gruaje
s’është një shenjë në fytyrë!
Por bukuria e vërtetë e një gruaje
reflekton në shpirtin e saj!
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Tue 22 Jan 2013 - 18:57
El-Fezari, bijës së tij Esma bint Harixhes, e cila martohej ia dha këto këshilla:

“Bija ime, po e len familjen ku ke lindur dhe je rritur, dhe ja tani, po bëhesh shok i jetës dikujt të cilin nuk e njehë në esencë.
Ti bëhu ndaj tij sikurse Toka, për t’u bërë ai ty si Qielli.
Ti bëhu vend pushimi i tij që ai të bëhet shtylla jote.
Ti bëhu robëresha e tij, që ai të bëhet robi yt.
Kur kërkon nga ai diçka, mos u bëjë këmbëngulëse që ta hidhërosh.
Ruaje shqisën e të nuhaturit, të dëgjimit dhe të parit e tij. Sepse:
-shqisa e të nuhaturit të tij le të ndiej vetëm aromën e këndshme nga ti.
-veshi i tij le të dëgjoj vetëm fjalë të bukura prej teje.
-kur të shikoj me sytë e tij, le të shikoj vetëm bukurine...!

Mos harroni edhe ju bijave te juaja t'i dheni keto keshilla!
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Wed 23 Jan 2013 - 12:59
Përse i dhëmbin këmbët nënës tënde?

Allahu i Lartësuar e ka vendosur foshnjen në mitren e gruas në një lëng shumë të kripur me qëllim që t’i rritet trupi, që të lehtësohet pesha e tij dhe në të njëjtën kohë t’i vijë ushqimi pa asnjë lodhje nëpërmjet kordonit të lidhur me nënën, që i ofron atij ushqimet që i nevojiten.

Nëse nëna nuk e ushqen siç duhet foshnjen e saj, fëmijës nuk do t’i mungojë asgjë, sepse disa gjendra arrijnë të shkrijnë dhëmbët dhe kockën e nënës për të zëvendësuar ushqimin e munguar.

Për këtë arsye me rritjen në moshë nënës i dhembin dhëmbët, gjunjët dhe këmbët. Kjo bën që shumë njerëzt të thonë se gruaja plaket përpara burrit.

Sikur ta dinte njeriu se ka shkrirë kockën e nënës së vet për të jetuar, nuk do të dinte se si ta shpërblente atë.

O Zoti im! Shpërbleje me Xhenet nënën time dhe nënat e besimtarëve.

.. AMIN ..
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Wed 23 Jan 2013 - 13:14
Transmetohet nga Ebu Hurejre, Allahu qoftë i kënaqur me të, të ketë thënë:

“Erdhi një njeri tek Profeti i Allahut, sal-lallahu alejhi ue selem, dhe e pyeti: O i Dërguar i Zotit, kë obligohem më së shumti ta respektoj (të sillem mirë me të)? Profeti i tha: “Nënën tënde”, pyetësi tha: po pastaj? “Nënën tënde”, po pastaj? “Prapë tha nënën tënde” po pastaj? (në të katërtën tha) Babanë tënd”
Isida
Isida
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
<b>Postime</b> Postime : 8887
<b>Hobi</b> Hobi : Të dëgjoj shumë,të flas pak
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ku je t'i edhe unë
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/04/2011

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Wed 23 Jan 2013 - 17:29
Nje nate dua te flej dhe te zgjohem prane shikimit tend
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Thu 24 Jan 2013 - 14:06
tema kalon en chit chat
Juventini
Juventini
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
<b>Postime</b> Postime : 8638
<b>Hobi</b> Hobi : Sporti
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/10/2011

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Thu 24 Jan 2013 - 14:25
ME SHKODRANEN NUK DO QE KEQ SE ESHTE SEX NE AVATAR
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Mon 25 Feb 2013 - 16:47
Kur t’u dha shpirti, ishe në barkun e një gruaje

Kur qaje, ishe në prehrin e një gruaje

Kur u dashurove, ishe në zemrën e një gruaje

Kur u plake e t’u shtuan dhimbjet, të shërbenin duart e një gruaje

Prandaj bëhu i sjellshëm dhe i butë ndaj tyre

Sepse femra të është dhënë në besueshmëri

Nuk është krijuar që ti ta fyesh e poshtërosh.
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Mon 25 Feb 2013 - 16:56
‎" BURRI i mirë dhe GRUJA e mirë ndërtojnë shtëpi të mirë , ngase toka e mirë jep frytetë mira, kurse toka e keqe jep fryte shumë rënda ose nuk jep aspak !!! "
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Mon 25 Feb 2013 - 17:01
Dashuria është kur vajza nxitonë për të hapur derën, kur babai vjen në shtëpi. Vajzat janë bekim për shtëpinë. Trajtoni vajza tuaja si mbretëreshë. Sepse vajzat i duan prindërit më së shumti!
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Mon 25 Feb 2013 - 17:01
E kanë pyetur një nënë: "Cili nga fëmijët është më i dashur për ty?"
Ajo u përgjigj:" I vogli deri sa të rritet, i sëmuri deri sa të shërohet dhe ai që është në udhëtim deri sa të kthehet
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Mon 25 Feb 2013 - 17:15
nje nat e paharrushme do te jet kur te me takosh mua ....  Një natë 1698836746  Një natë 1698836746  Një natë 1698836746
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Mon 25 Feb 2013 - 17:16
Rolling Eyes Rolling Eyes
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Mon 25 Feb 2013 - 17:18
nje nat qe yjet vetem per neve kan me ndriquar ..... Rolling Eyes Rolling Eyes
Isida
Isida
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
<b>Postime</b> Postime : 8887
<b>Hobi</b> Hobi : Të dëgjoj shumë,të flas pak
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ku je t'i edhe unë
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/04/2011

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Mon 25 Feb 2013 - 21:20
Nje nate pa ty sonte
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Thu 7 Mar 2013 - 19:29
- O All-llah mëshiroji prindërit tanë!

Kur ajo është një bijë, Ajo hap derën e " Xhennetit për babin e saj!

Kur ajo është një grua , Ajo plotëson gjysmën e Dini(Fesë) të burrit të saj!

Kur ajo është një nënë , " Xhenneti "..Shtrihet nën këmbët e saj!
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Sat 9 Mar 2013 - 14:06

"E dashur nënë, e falënderoj Allahun për të gjitha të mirat. Unë nuk kam zgjedhur të jem këtu dhe larg nga ti. Nëse zogjtë mund të më bartin mua, unë do të kisha nxituar përsëri tek ti."

"E dashur nënë! Mos mendoni se këtu nuk ka asgjë,të uroj nga këtu jetë si të jem pranë jush."
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Sat 9 Mar 2013 - 16:12
Nënë ♥

Nënë prej teje falje kërkoj
Që 8 Marsin nuk do ta uroj
Jo që unë nuk të du
Mirëpo nuk pajtohem që vetëm një ditë me ta kushtu!

Mjer për ata Nëna, që presin kët dit
T'i shohin fëmijët, veç një her në vit
Kjo kultur e huaj, as s'i thonë kultur
Dashuri e nënës, nuk braktiset kurr♥
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Sat 9 Mar 2013 - 16:23
Ti ke vetëm një nënë!

Në moshën 3 vjeçare: ''Nënë, unë të dua ty.''

Në moshën 10 vjeçare: ''Nënë, sidoqoftë.''

Në moshën 16 vjeçare: ''Nëna ime është aq e bezdisshme.''

Në moshën 18 vjeçare: ''Unë dua të braktisë (lëshojë) këtë shtëpi.''

Në moshën 25 vjeçare: ''Nënë, t'i e kishe me të drejtë (e kishe mirë).''

Në moshën 30 vjeçare: ''Unë dua të shkojë tek shtëpia e nënës.''

Në moshën 50 vjeçare: ''Unë nuk dua të humbë nënën time.''

Në moshën 70 vjeçare: ''Unë do të heqja dorë nga Gjithçka vetëm që nëna ime të ishte këtu me mua.''

Ti ke vetëm një nënë!
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Sun 10 Mar 2013 - 10:53
‎"Mësohu të puthish duart e prindërve edhe nëse të duket e vështirë, për sa kohë që ato duar janë përdorur për të mirën tënde"
Anonymous
Vizitor
Vizitor

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Sun 10 Mar 2013 - 12:48
Nje nate ishte ajo qe vendosi dhe fatin tim.!
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Sat 16 Mar 2013 - 11:21
KUJDES KUR BENI NJE GRUA TE QAJE,✿⊱╮

Zoti i numëron lotët e saj.

Gruaja u krijua nga brinja e burrit,

Jo nga këmbët që ta shtypë,

As nga koka që të drejtojë,

Por, u krijua nga gjoksi

të jetë e barabartë.!

Pak nën krah, që të mbrohet,

afër zemrës, që të duhet…!!!
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Sat 16 Mar 2013 - 11:36
nji nate ishte qe thash...STOP
Interistja
Interistja
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 26
<b>Postime</b> Postime : 2272
<b>Hobi</b> Hobi : Te luaj futboll me cunat e lagjes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/01/2013

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Sat 16 Mar 2013 - 12:05
Nje nat ishte e mallkuar dita qe ne te dy u ndame pergjithmon dhe nuk u pam
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Sat 16 Mar 2013 - 13:10
...ndoshta gjerat do ti le te shkojne, ndoshta...
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 42
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Sat 16 Mar 2013 - 22:48
Nje nate tjeter lind e nje dite tjeter vdes, per t'na kujtuar qe jeta iken e nuk na pret..............
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Sun 31 Mar 2013 - 11:32
O Allah, nëse e gjen nënën time mëkatare, fale atë!

O Allah, nëse e gjen nënën time të mërzitur, gëzoje atë!

O Allah, nëse e gjen nënën time të lumtur, lumturoje edhe më shumë!

O Allah, nëse e gjen nënën time të pikëlluar, largoje nga ajo pikëllimin!
avatar
ai cuni
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 349
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/12/2012
http://cuni@info.al

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Sun 31 Mar 2013 - 12:05
per nje nate e vetme eliminova 3 persona njeheresh.....  Një natë 2531846753  Një natë 2531846753
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 42
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Sun 31 Mar 2013 - 21:32
Nje nate te ftohte dimri ishte hera e fundit qe te pashe! Merzitur
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Sat 20 Apr 2013 - 13:39
Çdo të thotë nënë vallë?
Të duash me zemër jo me fjalë.

Çdo të thotë nënë të jesh?
Në mbrëmje e fundit të biesh të flesh.

Çdo të thotë nënë të quhesh?
Asnjë lodhjeje mos i druhesh.

Çdo të thotë nënë të thërrasin?
Lumturinë e botës ndër duar të zgjasin...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Thu 30 May 2013 - 10:37
O Allah, nëse e gjen nënën time mëkatare, fale atë!

O Allah, nëse e gjen nënën time të mërzitur, gëzoje atë!

O Allah, nëse e gjen nënën time të lumtur, lumturoje edhe më shumë!

O Allah, nëse e gjen nënën time të pikëlluar, largoje nga ajo pikëllimin!

AMIN... !!!!
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Sat 27 Jul 2013 - 12:23
Burri - unë ndjehem i lumtur.
Gruaja - Pse?
Burri - Sepse une jam me fat
Gruaja - Pse thua kështu?
Burri - Sepse Allahu më do mua.
Gruaja - Me të vërtet?
Burri - Po kjo është arsyeja pse All-llahu më ka dhënë mua një dhuratë tepër të çmuar
Gruaja - Masha Allah! çfarë është ajo?
Burri - Kjo jeni ju gruaja ime! jeni ju! Një grua të drejtë është dhurata më e mirë që një njeri mund të ketë
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Sun 1 Sep 2013 - 10:40
E dashur NENE!
Po t’i shkruaj keto rreshta per te thene se:
-Per cdo sakrifice te vazhdueshme,te madhe apo te vogel,
-Per cdo dite e nate,qe me ke mbajtur ne barkun tend,
-Per cdo nate pagjumesie,qe ke kaluar prane djepit tim,
-Per cdo pike qumesht,qe kam mar nga trupi yt,
-Per cdo cast te bukur,kur ke kaluar me mua,
-Per cdo ninull,qe me ke kenduar kur me vije ne gjume…
-Per cdo hap qe ke hedhur,kur me ke cuar ne kopsht,
-Per cdo ndihmen tenden,per suksesin tim ne shkoll
-Per cdo lot qe ke derdhur per mua
-Per cdo lot qe me ke thare me faqen tende
-Per cdo lutje,urim dhe bekimin qe me ke dhene
-Per cdo ledhatim e shtrengim,qe me ka ngrohur shpirtin,
-Per cdo cast kur kam vene koken ne prehrin tend
Dhe per listen e pafund te gjerave, qe eshte e pamundur t’i permend ketu, te gjerave qe i di dhe nuk i di...
TE FALENDEROJ , TY dhe ZOTIN QE JE NENA IME.
Sponsored content

GMT + 6 Hours Re: Një natë

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi