Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Thu 14 Feb 2013 - 13:18
Message reputation : 33% (3 votes)
A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Përderisa miliona njerëz në gjithë botën vdesin nga uria, ky është fakt i gjallë që argumenton se miliona dollarë harxhohen kotë në operacione plastike…

A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Bëhu e sinqertë. A je e kënaqur me pamjen tënde ?
Nëse do të jepej shansa të ndryshoje ndonjë pjesë të trupit, a do ta bëje këtë ? Ndoshta ëndërron të ishe më e gjatë, ose më e hollë, pëlqen ngjyrë tjetër të flokëve tua, ose ndoshta pëlqen ngjyrën e qiellit për sytë e tu… Por sikur të mendosh për këtë :

Përderisa miliona njerëz në gjithë botën vdesin nga uria, ky është fakt i gjallë që argumenton se miliona dollarë harxhohen kot në operacione plastike…

Tash jemi deshmitar
Televizioni, interneti, gazetat dhe shumë mjete tjera të informimit janë përplot reklama për atë se si do të duhej të dukeshim..Vetëm për disa dollarë operacioni plastik mund të ndryshojë formën e hundës, të pakësoj rrudhat përreth syve, ose dhjamin e stomakut të zhdukë krejtësisht.
Shumë programe televizive janë në favor të shikuesve duke i mësuar si të humbin peshën e madhe të trupit, dhe si të vishen për të fituar vëmendjen e çdokujt. Mbase nuk mund çdokush prej nesh të shkoj aq larg deri në operacion plastik, "jo se nuk duam", por për shkakun se s'mund të paguajmë operacionin.

Iluzion

Të gjithë ne jemi të përmbysur në sferën e reklamës, që na bind se së paku ka edhe një mundësi për tu ndryshuar dhe për tu paraqitur më bukur. Si i riu ashtu edhe i moshuari e preferon këtë.
Pse e gjithë kjo ?
Nuk është mëkat të dëshirosh më të mirën për veten, por problemi vjen mu atëherë kur njerëzit kalojnë kufirin, dhe orvatjet e tyre shkojnë aq larg sa që më në fund jo vetëm që s'janë të kënaqur me pamjen e tyre, por edhe me njeriun më të afërtë, dhe njëkohësisht më të dashur për to..

-Allahu me fuqinë e Tij të pafund, krijoi qeniet e gjalla ashtu si dëshiron Ai.
Mendon se Ai gaboi në krijimin tend ??? Vallë Ai që krijoi qiejt e tokën dhe gjithçka që ka mes tyre GABOI që të sjelli në jetë ??? Kuptohet se JO, AI thotë në Kur'an

'' Vërtet, Ne e krijuam njeriun në formën më të bukur'' Suretu et Tinë. / 4
Medito
Thellohu një çast : Kujtoje të verbërin që as i bie të mendoj për ngjyrën e syve, përderisa i mungon drita e syve.
Kujtoje një femër që as i bie të mendoj për ngjyrën e flokëve, përderisa vuan nga kanceri,dhe si pasojë e kësaj ka ngelur pa flokë.. A nuk e vëren sa fatlumë që je ? Por ja që ekzistojnë njerëz të tillë që mundohen të futin në dyshim për shumë të mira që i kemi në duart tona..

Të qenurit i lumtur nuk asocion në veshjen dhe ngjyrën e syve tu. Shiko milion fytyra të buzëqeshura që nuk kanë asgjë në duar, megjithatë mundësinë për të jetuar, e konsiderojnë dhuratë speciale prej Zotit.
-Ndaje për çdo ditë disa çaste, dhe mendo për të mirat që posedon.
Edhe sot si çdo ditë pate fat të hash mëngjezin…apo jo?? Kujto pak për ato që nuk kanë nuhatur erën e gjellës me muaj ose vite..



Po ju forumist jeni te knaqur me veten tuaj?
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Thu 14 Feb 2013 - 23:00
shum...dhe sa her qe qahem them me vet,ka njerz me keq se un...
mund te me mungojn shum gjera,ama ata te rendesishemet jo...smund te kerkoj gje tjeter,un kam marr majft...tani duhet te jap
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Fri 15 Feb 2013 - 0:00
Silvana shkruajti:shum...dhe sa her qe qahem them me vet,ka njerz me keq se un...
mund te me mungojn shum gjera,ama ata te rendesishemet jo...smund te kerkoj gje tjeter,un kam marr majft...tani duhet te jap

Silva njeriu sa te kete aq me shume do dhe ve qellime per ti arritur ato...Nuk thuhet kam marr mjaft sidomos ne moshen 20 vjecare qe je ti...Ke marr aq sa ke marr per te arritur deri ketu ku je sot e te jetosh me ato gjera qe ke perfituar kaq kohe por kjo sdo te thote se jeta jote mbaron ketu,ne moshen 20 vjecare sa mund te kete marr dikush nga jeta?

Pastaj kete shihe njecik nga ana pozitive e saj e jo vetem nga ky aspekt (pangopesia) pasi qellimet qe ve ne jete ,deshirat qe ke te realizosh dicka,nje pune,nje objekt,nje marredhenie etj,te shkosh diku me lart nga aty qe je keto qellime dhe deshirat tende per te pasur dicka me shume se kaq sa ke eshte nje nxitje te jetosh jeten,te enderrosh,te krijosh te jesh me optimiste per me tej...

Une ndoshta mund te dukem paksa egoiste me kete qe them por jo se jam egoiste ose e pangopur e jo e kenaqur me kaq sa kam arritur momentalisht por kjo sdo te thote qe nuk pretendoj te kem dicka me shume se kaq...Fundja secili ben krahasimin e jetes qe ka me ate qe do deshte te kete arritur,sipas kushteve e jeteses qe ka bere deri ne ate moment,ndersa kur degjojme per jeten ne vende te tjera qe vdesin urie keq na vjen dhe falenderojme zotin qe s'kemi lindur aty por na jepet mundesia ose luksi si mund ta them te jetojme ne vende Europiane te ndryshme ku duke vene qellime e duke punuar e di qe mund ti realizosh diku..Ke shpresen nderkoh qe ne vendet e tjera njerezit se dine a do te zgjohen te gjalle te nesermen per te enderruar dicka me shume se thjeshte nje kafshore buke...
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Fri 15 Feb 2013 - 0:40
jam duarthate :sad26:
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Fri 15 Feb 2013 - 17:01
shaban cakoli shkruajti:jam duarthate :sad26:
Falendero Zotin pra masi ike duart,se shum njerz ju mungojn edhe duart
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Fri 15 Feb 2013 - 21:45
Ariana shkruajti:
Silvana shkruajti:shum...dhe sa her qe qahem them me vet,ka njerz me keq se un...
mund te me mungojn shum gjera,ama ata te rendesishemet jo...smund te kerkoj gje tjeter,un kam marr majft...tani duhet te jap

Silva njeriu sa te kete aq me shume do dhe ve qellime per ti arritur ato...Nuk thuhet kam marr mjaft sidomos ne moshen 20 vjecare qe je ti...Ke marr aq sa ke marr per te arritur deri ketu ku je sot e te jetosh me ato gjera qe ke perfituar kaq kohe por kjo sdo te thote se jeta jote mbaron ketu,ne moshen 20 vjecare sa mund te kete marr dikush nga jeta?

Pastaj kete shihe njecik nga ana pozitive e saj e jo vetem nga ky aspekt (pangopesia) pasi qellimet qe ve ne jete ,deshirat qe ke te realizosh dicka,nje pune,nje objekt,nje marredhenie etj,te shkosh diku me lart nga aty qe je keto qellime dhe deshirat tende per te pasur dicka me shume se kaq sa ke eshte nje nxitje te jetosh jeten,te enderrosh,te krijosh te jesh me optimiste per me tej...

Une ndoshta mund te dukem paksa egoiste me kete qe them por jo se jam egoiste ose e pangopur e jo e kenaqur me kaq sa kam arritur momentalisht por kjo sdo te thote qe nuk pretendoj te kem dicka me shume se kaq...Fundja secili ben krahasimin e jetes qe ka me ate qe do deshte te kete arritur,sipas kushteve e jeteses qe ka bere deri ne ate moment,ndersa kur degjojme per jeten ne vende te tjera qe vdesin urie keq na vjen dhe falenderojme zotin qe s'kemi lindur aty por na jepet mundesia ose luksi si mund ta them te jetojme ne vende Europiane te ndryshme ku duke vene qellime e duke punuar e di qe mund ti realizosh diku..Ke shpresen nderkoh qe ne vendet e tjera njerezit se dine a do te zgjohen te gjalle te nesermen per te enderruar dicka me shume se thjeshte nje kafshore buke...
shiko...kam nje familje,qe shum se kan,..kam arrit te kemi arsimin qe shum se kan...ngopem me buk,qe te shum se gjen..
un flisja per gjerat bazilare qe jan ato qe te duhen per te hec perpara,ama dihet qe njeriu do ket nevoj gjithmon e me shum per cdo gje...tani per tani,ne moshen 20 vjec jam e knaqme me ato qe kam,sepse sme mungon asgje...me anej nrm qe do kerkoj te kem,sic mund te jet nje familje,femijet...ecc...
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Fri 15 Feb 2013 - 21:50
tani vetem mausin e forumit kam ne dore grrrr
bereqaverse
per me mire e zot shtoje .
per me keq ,me len kshu si jam ???
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Fri 15 Feb 2013 - 21:51
e pra e... Very Happy
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Fri 15 Feb 2013 - 22:48
Me laptopin tim te dashur jam shum i kenaqur pasi me jep mundsin te hyj ne forum e te komunikoj me ju shok e shoqe A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? 1698836746
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Fri 15 Feb 2013 - 23:25
Jo sepse akoma nuk e kam arritur gjithe ate cka dua...
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Fri 15 Feb 2013 - 23:28
Message reputation : 0% (1 vote)
po po me knaqi nje kaffe per zotin qe kom ne duar tasht per momentin Very Happy
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Fri 15 Feb 2013 - 23:35
mire mire , te kishete qene dhe pak me i madh me mire do ishte A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? 1698836746
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Mon 18 Feb 2013 - 14:38
Të jetosh është një gjë e mirë!!!!

Mund ta blesh një shtëpi
por edhe familjen jo.

Mund ta bleshë një shtrat
por gjumin nuk mund ta bleshë.

Një orë mund ta bleshë
por jo edhe kohën.

Mund ta bleshë një libër
por jo edhe diturinë!!!!

Mund ta kesh një pozitë
por jo edhe repektin!!!

Mjekut mund ti pagush para
por jo edhe shëndetit!!!!

Shpirtin mund tia bleshë
por jo edhe jetën!!!!

Seksin mund ta bleshë
por jo edhe Dashurinë!!!
Nitta
Nitta
Komplet
Komplet
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3811
<b>Hobi</b> Hobi : Pushimet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Te Motra ime Essi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/07/2011

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Mon 18 Feb 2013 - 14:58
Po shumee Very Happy Falenderoj Zotin
Ariol11
Ariol11
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 2251
<b>Hobi</b> Hobi : Sporti
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Lushnje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/10/2012

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Mon 18 Feb 2013 - 14:58
pooooooooooooooooooooo
Nitta
Nitta
Komplet
Komplet
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3811
<b>Hobi</b> Hobi : Pushimet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Te Motra ime Essi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/07/2011

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Mon 18 Feb 2013 - 15:15
PO :d
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Mon 18 Feb 2013 - 15:58
skam asgje,duar bosh jam :sad26:
Nitta
Nitta
Komplet
Komplet
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3811
<b>Hobi</b> Hobi : Pushimet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Te Motra ime Essi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/07/2011

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Sat 23 Feb 2013 - 12:46
poo Do e doja ta kem ate pergjithmone
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Sat 30 Mar 2013 - 10:25
Zoti im!
Zoti im, unë jam i njohur për mangësi
E Ti je i Cilësuar me bujari!

Vërshoje faljen Tënde mbi gjithë këto male
Që ngrita duke të dalë Ty prej fjale!

Ti je më afër meje se vetë vetja ime
Mos më privo, të lutem, nga Tuat mirësi e mëshirime!
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Sat 30 Mar 2013 - 12:30
Shume e kenaqur jam , por dhe me e kenaqur se kam edhe shume gjera tjetra per te bere..
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Sat 30 Mar 2013 - 16:54
Poooo shume e kenaqur.....
Geri
Geri
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 927
<b>Hobi</b> Hobi : Te Gjuj peshk :P
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tiron
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Sat 30 Mar 2013 - 17:12
Faleminderit Zotit per gjithcka.

Njeriu nuk ngopet kurre sikur dhe gjithe boten ta ket te veten , po fal gjithckaje jemi ok .

Shendetin e kemi mire , kemb e dore , sy dhe vesh , qe ndonje njeri tjeter i enderron ti ket , pun dhe buke per te ngren kemi kaq esht mjaftushem per ( 1 ) individ te thjesht , pastai gjerat e mira nuk mbarojn kurr keshtu qe avash avash duke ecur perpara :)
Arian 123
Arian 123
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 4194
<b>Hobi</b> Hobi : Shume.
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/08/2012

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Sat 30 Mar 2013 - 17:41
Njeriu nuk eshte sa nje here i kenaqur me ate qe ka.E mira nuk ka fund.
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 42
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Sat 30 Mar 2013 - 19:09
Message reputation : 100% (1 vote)
Njeriu ka tendencen te mos kenaqet kurr, sa me shume te kete aq me shume kerkon, por une per vete jam e kenaqur qe kam shendet dhe aftesi per te krijuar komoditet ne jeten time edhe pse ka shume gjera qe nuk shkojne si duam ne, por qe te pakten jemi ne gjendje t'i riparojme apo zevendesojme!!
Ariol11
Ariol11
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 2251
<b>Hobi</b> Hobi : Sporti
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Lushnje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/10/2012

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Sat 30 Mar 2013 - 19:10
Nuk kam gje edhe nje cigare qe dua spo ma jep bora grrrr
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 42
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Sat 30 Mar 2013 - 19:12
Te thashe qe merre sa nuk e kisha mendjen, tani e dogja, e bera hi .Hajt se kur te hap paketen tjeter ta jap nji grrrr grrrr
Ariol11
Ariol11
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 2251
<b>Hobi</b> Hobi : Sporti
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Lushnje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/10/2012

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Sat 30 Mar 2013 - 19:15
Me paketen e bores jo,,po me boren shume grrrr
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Sat 30 Mar 2013 - 19:34
yesss.. A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? 1698836746
Anonymous
Vizitor
Vizitor

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Sat 30 Mar 2013 - 19:37
Perderisa Jetojm nje jete normale pse te mos te jemi te kenaqur.
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 42
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Sat 30 Mar 2013 - 19:38
Ariol11 shkruajti:Me paketen e bores jo,,po me boren shume grrrr
Se me bere kureshtare tani, nese s'te pelqen paketa Bores, cfare permban Bora ateher?/ Very Happy
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Sat 30 Mar 2013 - 19:39
kshu qofshim gjithmone.. Very Happy
Nitta
Nitta
Komplet
Komplet
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3811
<b>Hobi</b> Hobi : Pushimet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Te Motra ime Essi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/07/2011

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Wed 3 Apr 2013 - 13:43
PO
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Sun 28 Apr 2013 - 22:52
O Zoti im, gjyko mes meje dhe atyre qe me bejne dem.
O Zoti im, largoje prej meje ate qe me ben kurthe.
O Zoti im, ma afro ate qe me mbron;

O Zoti im, une po strehohem tek Ti, andaj me mbroje mua.
O Zoti im, une kerkoj Shpetim tek Ti, pra me ruaj mua.
O Zoti im, une kerkoj Strehim tek Ti, andaj kujdesu per mua.

Amiiiin
Nitta
Nitta
Komplet
Komplet
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3811
<b>Hobi</b> Hobi : Pushimet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Te Motra ime Essi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/07/2011

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Mon 29 Apr 2013 - 16:39
PO Falemindeerit Zotit
W0rld
W0rld
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 570
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika,leximi&stervitja
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Your Dreams!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/04/2013

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Thu 2 May 2013 - 10:18
Të jesh i kënaqur, ka disa domethënie.
Të jesh i kënaqur me atë që ke, bindja, shëndeti, kënaqësia e prindërve, lidhjet e forta familjare, dashuria dhe respekti mes njerëzve, familja e dashur, suksesi, dashuria e Zotit, suksesi në jetë, të jesh i kënaqur me veten dhe botën ku jeton, të gëzosh dikë tjetër, adhurimi, respekti i prindërve etj ..

Nuk mund të jetosh i lumtur në këtë botë, po nuk u ndjeve i kënaqur me ato që posedon.
Nitta
Nitta
Komplet
Komplet
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3811
<b>Hobi</b> Hobi : Pushimet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Te Motra ime Essi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/07/2011

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Thu 2 May 2013 - 21:11
Po falenderoj Zotin
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Sun 23 Jun 2013 - 16:11
O Zoti im..!
Kur e kuptova fuqine Tende, e kuptova dobesine time!
Kur e kuptova meshiren Tende, e kuptova pashpirtesine time!
Kur e kuptova butesine Tende, e kuptova vrazhdesine time !
Kur e kuptova diturine Tende, e kuptova injorancen time!
Kur te njoha Ty o Zoti im. e njoha veten time.!
Mirsa
Mirsa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 137
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/07/2013

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Thu 4 Jul 2013 - 13:56
Po jam shum e knaqur .
Mirsa
Mirsa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 137
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/07/2013

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Thu 4 Jul 2013 - 13:57
Po jam shum e knaqur .
Nitta
Nitta
Komplet
Komplet
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3811
<b>Hobi</b> Hobi : Pushimet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Te Motra ime Essi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/07/2011

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Sat 27 Jul 2013 - 13:26
Po shume e
Sponsored content

A je i kënaqur me atë që ke në duar ??? Empty Re: A je i kënaqur me atë që ke në duar ???

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi