Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Vdes në mënyrë tragjike legjendari i Kick Boxing dhe Muay Thai Empty Vdes në mënyrë tragjike legjendari i Kick Boxing dhe Muay Thai

Fri 1 Mar 2013 - 15:07
Vdes në mënyrë tragjike legjendari i Kick Boxing dhe Muay Thai Ramon-232x300Është largua nga jeta në moshën 43 vjeçare, legjendari i Kick Boxing dhe Muay Thai, Ramon Dekkers.
I ashtuquajturi “Diamond” Dekkers, po udhëtonte me biçikletë në Breda të Holandës, kur papritur iu morën mend dhe u rrënua përtokë.
Disa kalimtar nxituan ti ofronin atij ndihmë deri sa të mbërrinte ambulanca, por pa rezultat.
Ramon Dekkers i filloi artet luftarake, në moshën 12 vjeçare, ndërsa sporti i tij i parë ishte Judo. Më pas filloi mundjen për një vit, por në vazhdim e fitoi Muay Thai dhe më vonë Kick Boxing.
Titullin e tij të parë e fitoi në moshën 18 vjeçare. Doli 8-të herë kampion bote, ndërsa bëri karrierë të madhe në Tajlandë. Në vitin 2006 u tërhoq nga ndeshjet dhe që nga ajo periudhë ishte i pranishëm si mësues i Muay Thai në vendlindjen e tij. Insistoj dhe bëri çmos që të zhvillohej dhe të vihej në epiqendër kick boxing, gjë qe e arrit me sukses dhe mbeti në histori si më i suksesshmi arteve luftarake, si brenda në ring po ashtu dhe jashtë tij./alb-observer.com/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi