Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Princi saudit akuzon revistën Forbes: “Jam më i pasur” Empty Princi saudit akuzon revistën Forbes: “Jam më i pasur”

Wed 6 Mar 2013 - 14:57
Princi saudit akuzon revistën Forbes: “Jam më i pasur” Princi-arab-300x168Duket se pasuria për princin e Arabisë Saudite, Alëaleed Bin Talal është edhe cështje nderi e prestigji. Kështu pas publikimit të listës së njerëzve më të pasur nga revista Forbes, ai ka akuzuar këtë të fundit se e ka nënvlerësuar pasurinë e tij.
Sipas Forbes, në listën e njerëzve më të pasur në botë për vitin 2013, princi ka një pasuri prej 20 miliard dollarë dhe renditet në vendin e 26-të. Por princi thotë se pasuria e tij është 29.6 miliard dollarë, çka e vendos atë në vendin e dhjetë.

Megjithatë Forbes thotë se e ka analizuar shumë mirë pasurinë e tij dhe deri më tani askush nuk është ankuar për vlerësime e saj. Madje as i famshmi Donald Trump, që njihet për gjëra të tilla, nuk është ankuar për mënyrën se si i është vlerësuar pasuria.
Njëriu më I pasur në botë sipas revistës, është meksikani Carlos Slim ndërsa në vendin e dhjetë është Bernard Arnault me 29 miliard dollarë./alb-observer.com/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi