Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Shtrati më antik në botë Empty Shtrati më antik në botë

Sat 9 Mar 2013 - 13:46
Shtrati më antik në botë Shtrati-angli

Duhet të jetë një objekt për muze, por ja që përdoret çdo natë prej 400 vjetësh. Është shtrati më antik në botë që ende përdoret në Mbretërinë e Bashkuar e që ndodhet në një nga dhomat e shumta të kështjellës Berkeley, në jug-perëndim të Anglisë.

Në shtratin në fjalë kanë fjetur 15 breza fisnikësh që i përkasin familjes Berkeley, të cilët kanë pasur mundësi të shijojnë komoditetin e tij, ndërkohë që eksperiencën do ta vazhdojnë pasardhësit e tyre.

Siç kanë shpjeguar pronarët aktualë të shtratit, John Berkeley dhe bashkëshortja e tij Georgina, ai vazhdon të jetë shtrati më i mirë i të gjithë rezidencës së tyre.

Objekti është ndërtuar me dru në vitet e para të 1600-ës, ka mbulesën tipike në pjesën e sipërme dhe mban stemën mbretërore të familjes Stuart.

Gazeta “Daily Telegraph” i ka kushtuar një editorial të vogël këtij lajmi, duke shkruar se, dyqanet sot mund të ofrojnë mobilje me çmime marramendëse, por cilësia e ofruar nga artizanët e dikurshëm është e paarritshme.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi