Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Kërpudha në tavë

prej Tue 12 Mar 2013 - 17:27
Kërpudha në tavë  17e8e7c6-aa5e-48e8-9195-d10ede3d3276---0-

Për 6 persona:
-Kërpudha 2 kg
-Vaj 3 filxhanë kafeje
-Qepë 4 kokrra mesatare
-Miell 1 lugë gjelle
-Salcë 1 lugë gjelle
-Kopër ose majdanoz
-Kripë e piper i zi

Përgatitja:
Kërpudhat e pastruara përvëlohen në ujë të valuar me kripë. Pastaj kullohen, priten dhe lihen në një anë. Qepa skuqet me yndyrë. Hidhet mielli, salca, shtohen kërpudhat, të cilat përzihen së bashku. Shtohet ujë, kopër apo majdanoz dhe kripa e nevojshme. Vendosen në tavë dhe piqen në furrë.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Kërpudha në tavë  N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi