Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Papës së ri: “Nëse ti je Papa, unë jam Napoleoni” Empty Papës së ri: “Nëse ti je Papa, unë jam Napoleoni”

Tue 19 Mar 2013 - 2:50
Papës së ri: “Nëse ti je Papa, unë jam Napoleoni” Papa3-217x300Papa Françesko i ka vendosur që edhe në krye të kishës katolike ku gjendet, të përdorë një stil të thjeshtë jetese. Kështu, ndryshe nga Papët e tjerë, telefonatat e të cilëve I bëjnë sekretarët, papa I ri, ka lënë të habitur një recepsionist të rezidencës jezuite në Romë.
Françesko I telefonoi aty për të komunikuar me Adolfo Nicolas, drejtuesin e urdhrit të vjetër të Papës por recepsionisti i habitur, mendoi se ishte ndonjë rreng.

“Nëse ti je Papa, unë jam Napoleoni”, I foli Andrea kur ai I tha se ishte Papa. Por shenjtëria e tij tregoi durim dhe arriti ta bindte se telefonata ishte e vërtetë:“Jam vërtet Papa Françesku. Mos u shqetëso Andreas, thjesht më lidh me Atin. Dua ta falënderoj për letrën që më ka dërguar”./alb-observer.com/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi