Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Grekët “pushtojnë” Shqipërinë!!!

prej Wed 27 Mar 2013 - 20:00
Grekët “pushtojnë” Shqipërinë!!! Marinopo-300x225Bizneset e fuqishme greke po “vënë” në dorën e tyre gjithçka munden në Shqipëri!
Kështu, është konfirmuar blerja e një 23 super marketeve Euromax të kompanisë Balfin, nga kopani greke Marinoloulos, ku 17 prej të cilave funksionojnë vetëm në Tiranë!

Kjo marrëveshje rrit praninë e plotë të Marinopoulos SA në Shqipëri dhe i bashkohet pjesës së politikës së përgjithshme të zgjerimit në të gjithë tregun e Ballkanit.
Duhet theksuar se marrëveshja është subjekt i miratimit të autoriteteve të konkurrencës lokale.
Plus, që rrejti Marinopoulos SA, kontrollen në Ballkan rreth 860 dyqane, nga të cilat 800 punojnë në Greqi, 16 në Qipro, 24 në Shqipëri (që ishin në veprimtari nga Euromax), 17 në Bullgari dhe një dyqan Shkup.
Rrjeti i Marinopoulos SA në Shqipëri, që ka një sipërfaqe totale prej 19.521 metra katrorë, përfshinë 17 dyqane në Tiranë, 2 në Durrës, 2 në Fier, 1 në Vlorë, 1 në Elbasan, si dhe i fundit u hapur në qendrën tregtare TEG në Tiranë.
Llogaritet në xhiro vjetre të Marinopoulos SA në Shqipëri, llogaritet të kapin shifrën e 4o milionë erove për vitin 2013, ndërsa do të punësohen më shumë se 500 vetë./alb-observer.com/


Grekët “pushtojnë” Shqipërinë!!! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi