Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Nje vajze kerkon mendimin tuaj!

prej Wed 27 Mar 2013 - 20:23
Pershendetje! Jam nje vajze 25 vjecare. Jam e fejuar qe prej muajit Janar. Perpara disa ditesh fillova te vereja shenjat e para te cilat me bene te dyshoj se jam shtatezane. Fola me te fejuarin dhe bera menjehere testin e shtatezanise, i cili doli pozitiv. E di qe shume familje lumturohen pa mase kur e marrin vesh kete lajm, por per ne ndodhi e kunderta. Jemi ne nje dileme te madhe. Nuk kemi ne plan te martohemi tani, sepse kushtet ekonomike nuk jane ende te pershtatshme per te krijuar nje familje ne vete. I fejuari im kembengul ta abortojme femijen, sepse edhe opinioni i njerezve do na vrase, duke qene se jemi akoma te pamartuar. Sepse i tille eshte mentaliteti shqiptar. Nuk di c'te bej, jam ne nje hall te madh, dhe duhet te marr nje vendim sa me shpejt. Prinderit e mi akoma nuk e dine. Ju lutem me ndihmoni!

TE ABORTOJ APO JO?

Fb


Nje vajze kerkon mendimin tuaj!  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Nje vajze kerkon mendimin tuaj!

prej Wed 27 Mar 2013 - 20:56
po burrin e paske
gjysma e te keqes
futi nje te martume dhe boj bebin
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Nje vajze kerkon mendimin tuaj!

prej Wed 27 Mar 2013 - 21:01
mos harro dicka...martesa esht 2 firma ne nje leter dhe s'kushto,por te mbash nje femij po...mundohuni ta zgjidheni sic te jet e mira e mundeshme,por gjithmon duke ven ne plan te par femijen,veten tuaj dhe pastaj njerzit..


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Nje vajze kerkon mendimin tuaj!  Image
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Nje vajze kerkon mendimin tuaj!

prej Wed 27 Mar 2013 - 21:02
po te ishim ne te dy Vana
si thua do e mbanim ?????
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Nje vajze kerkon mendimin tuaj!

prej Wed 27 Mar 2013 - 21:51
nrm qe po...kisha ndonje dyshim...dhe po se deshe ti e maj vet un


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Nje vajze kerkon mendimin tuaj!  Image
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Nje vajze kerkon mendimin tuaj!

prej Wed 27 Mar 2013 - 21:56
Bashke bashke
se gjerat e mira gjithmone bashke i bejme stern
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Nje vajze kerkon mendimin tuaj!

prej Wed 27 Mar 2013 - 22:13
e pra...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Nje vajze kerkon mendimin tuaj!  Image
FALKO
FALKO
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3576
<b>Hobi</b> Hobi : Makinat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/10/2012
http://WwW.EngjujtShqiptare.com

default Re: Nje vajze kerkon mendimin tuaj!

prej Wed 27 Mar 2013 - 22:22
Kushtet familjare per te ngritur nje familje asnjeher nuk jan te gatshme, por jeta esht sfide dhe duhet jetuar ashtu sic te vjen.Mos bej krim duke vrar nje femi qe kerkon te vij ne jete se do behesh pishman gjith jeten dhe do jetosh me kete ankth dhe ske per te gjetur derman.Sille femin ne jete dhe mbaje familjen e bashkuar,qoft dhe buk me krip aman quhet FAMILJENjë shpirt i pastër shkëlqen edhe nën rroba të leckosura

Nje vajze kerkon mendimin tuaj!  1t7y1w
Gjilanasi
Gjilanasi
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 1810
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjilan
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 25/12/2012
http://wiki.portalikosovar.com/

default Re: Nje vajze kerkon mendimin tuaj!

prej Wed 27 Mar 2013 - 22:22
thot si kem kushtet ekonomike se deshkan bejn dasem te madhe

o zottttttttttttt qe pozit bien njerzit

po ik ke burri pa dasem dhe mbaje femijen ... amon o zotttt


Nuk më vjen keq për njerëzit që kam humbur me kalimin e kohës, por për kohën që kam humbur me disa njerëz..!!


Faleminderit atyre qe me urrejne
-Me bete nje njeri me te forte ! ...
Faleminderit atyre qe me kan zili !
-Me bete te ndjehem i vecante ! ...
Faleminderit atyre qe me kan ne zemer ! -
-Me bete te ndihem i rendesishem ! ...
Faleminderit atyre qe iken !
-Me mesuat qe asgje nuk zgjat pergjithmone ! ...
Faleminderit atyre qe qendruan me mua !
-Me mesuat kush jane miqte e vertete !!
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Nje vajze kerkon mendimin tuaj!

prej Wed 27 Mar 2013 - 22:28
FALKO shkruajti:Kushtet familjare per te ngritur nje familje asnjeher nuk jan te gatshme, por jeta esht sfide dhe duhet jetuar ashtu sic te vjen.Mos bej krim duke vrar nje femi qe kerkon te vij ne jete se do behesh pishman gjith jeten dhe do jetosh me kete ankth dhe ske per te gjetur derman.Sille femin ne jete dhe mbaje familjen e bashkuar,qoft dhe buk me krip aman quhet FAMILJE
cudi te degjosh kete nga nje mashkull...me le pa fjal sonte


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Nje vajze kerkon mendimin tuaj!  Image
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Nje vajze kerkon mendimin tuaj!

prej Thu 28 Mar 2013 - 13:13
Jo... jam kunder abortit, sidomos ne kete rast qe s'ka asnje problem shendetesor....nqs aborton ka mundesi qe te mos kete me kurre femije...
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Nje vajze kerkon mendimin tuaj!

prej Thu 28 Mar 2013 - 13:39
Te vrasesh nje femije eshte e papranueshe ,te isha ne vendin e kesaj vajzes nuk do kisha as me te voglin dyshim qe do ta mbaj femijen ,sepse femija eshte nje dhurate e shenjte dhe e pacmueshme .Une jam e cmendur pas femijeve dhe nese tani ne keto momente do merrja vesh se do isha shtatezane do isha hedhur mga gezimi ska gje me te bukur te behesh nene.Se shume u zgjata ,,une do sugjeroja te mos bente abort pavaresisht cdo rrethane.....


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Ariol11
Ariol11
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 2251
<b>Hobi</b> Hobi : Sporti
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Lushnje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/10/2012

default Re: Nje vajze kerkon mendimin tuaj!

prej Thu 28 Mar 2013 - 13:46
opinioni i njerezve do na vraseSepse i tille eshte mentaliteti shqiptar
Ti nuk rron per njerzit se cfare thojn,,, sa per mentalitetin shqiptar nuk eshte se ske te drejt po po vazduam ne kete menyre keshtu do ngelemi per shume vite,,
pranda degjo se cfate te thot zemra e jo njerzit edhe mentalitetin shqiptar...


. . Kur nje Dashuri mbaron Nje nga te Dy vuan' , Nqs nuk vuan asnje , Nuk ka filluar kurre , Nese vuajn te dy nuk ka Mbaruar...
Nje vajze kerkon mendimin tuaj!  357poci
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Nje vajze kerkon mendimin tuaj!

prej Thu 28 Mar 2013 - 17:05
Disa gjera duhet kuptuar para se te futesh ne shtratin e dikuj:Ajo cka mbillet,i vjen dita te korret,ketu ju flisni si dukeni para opinjonit dhe mentalitetit shqiptar,ne anen tjeter mentaliteti juaj i dobet qendron se keni shijuar embelsiren,tinezisht nga prinderit,ata nuk kane njohuri!Flisni per mentalitetin shqiptar ne pergjithesi,qe mund te jete fyerje per nje popull,pa gjykur mentalitetin tuaj.Ju nuk e keni pyetur opinjonin kur iu jeni hudhur ne gji te dashurit tuaj,atij ia ka pas endja pa vra mendjen cka vjen ne te ardhmen,mbase sot ka edhe mjete mbrojtese,dhe tani ky far i dashuri juaj ju nxite te abortoni frytin,per te hjekur kete barre nga vetja.Aj arsyetohet se nuk ka kushte per martese,po neser mund te ju hudh.Tani nga opinjoni ju mund te merrni keshilla,ashtu si kuj te i teket,por duhet te dini se aborti eshte krim para ligjit dhe para Zotit.Une mendoj se ju duhet te kembengulni te i mbeteni ne shtepi te dashurit tuaj,me apo pa kushte ekonomike,te bini frytin tuaj ne jete,me pas sido qe do te ndodhe,ligji obligon qe njeri nga ju te kujdeseni per femiun tuaj,te cilin e niset ne jete me apo pa deshire,zonjushe.....
Sponsored content

default Re: Nje vajze kerkon mendimin tuaj!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi