Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi Empty Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi

Sun 31 Mar 2013 - 12:06
Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi Lezh-300x171Krimi brenda familjes trondit Lezhën!
Mësohet se para pak orësh, në fshatin Tale të Lezhës për arsye ende të panjohura shtetasi Nikoll Begu ka ekzekutuar me armë zjarri të bijën e tij, Valentina Begu.
Policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve të këtij krimi!/alb-observer.com/
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi Empty Re: Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi

Sun 31 Mar 2013 - 13:35
Lezhë, largohet 3 ditë nga shtëpia, babai vret me armë zjarri vajzën
Një ngjarje e rëndë është shënuar pasditen e sotme në Lezhë, ku krimi brenda familjes ka tronditur banorët e fshatit Tale.

Burime nga policia e Lezhës bëjnë të ditur se shtetasi, Nikoll Begu ka ekzekutuar me armë zjarri vajzën e tij 19-vjeçare, Valentina Begu.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në banesën e tyre në fshatin Tale, ku sipas policisë dyshohet se shkak është bërë largimi i vajzës nga shtëpia prej 3 ditësh.

Nga hetimet e kryera mësohet se Nikolla Begu ishte prej kohësh emigrant në Itali, por pasi kishte mësuar nga e shoqja se vajza kishte tre ditë që ishte larguar nga shtëpia pa dijeninë e nënës, ai është kthyer sot.

I irrituar nga ikja pa leje nga shtëpia dhe në debat e sipër me vajzën, ka rrëmbyer armën dhe e ka vrarë këtë të fundit në sy të gruas së tij.

Grupi policor, i cili mbërriti menjëherë në vendin e ngjarjes arrestoi babain vrasës pa rezistencë.



/Shekulli Online/Përgatiti: B.M./
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi Empty Re: Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi

Sun 31 Mar 2013 - 16:32
:sad26: lajme te keqija vijne nga andej
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi Empty Re: Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi

Sun 31 Mar 2013 - 17:48
Marrezi!!!
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi Empty Re: Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi

Sun 31 Mar 2013 - 17:57
Kta jon shqiptaret e shqiperis a
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi Empty Re: Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi

Sun 31 Mar 2013 - 17:58
Dasa shkruajti:Kta jon shqiptaret e shqiperis a

Jo, keta jane bastardet turqe qe na mbeten ne Shqiperi e nuk e thyen qafen me kohe...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi Empty Re: Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi

Sun 31 Mar 2013 - 17:59
Luan_Valikardi shkruajti:
Dasa shkruajti:Kta jon shqiptaret e shqiperis a

Jo, keta jane bastardet turqe qe na mbeten ne Shqiperi e nuk e thyen qafen me kohe...
KY ESHTE REALITETI 100 VITE SHTET EDHE JA KUSH JENI
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi Empty Re: Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi

Sun 31 Mar 2013 - 18:01
Dasa shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:
Dasa shkruajti:Kta jon shqiptaret e shqiperis a

Jo, keta jane bastardet turqe qe na mbeten ne Shqiperi e nuk e thyen qafen me kohe...
KY ESHTE REALITETI 100 VITE SHTET EDHE JA KUSH JENI


Ate them dhe une...

Nga 3000 vendbanime ne Shqiperi, 1500 kane emertim turk ende...

Do ta haje te semes turku sa te ngopesh edhe ti bashke me te...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi Empty Re: Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi

Sun 31 Mar 2013 - 18:04
Luan_Valikardi shkruajti:
Dasa shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:
Dasa shkruajti:Kta jon shqiptaret e shqiperis a

Jo, keta jane bastardet turqe qe na mbeten ne Shqiperi e nuk e thyen qafen me kohe...
KY ESHTE REALITETI 100 VITE SHTET EDHE JA KUSH JENI



Ate them dhe une...

Nga 3000 vendbanime ne Shqiperi, 1500 kane emertim turk ende...

Do ta haje te semes turku sa te ngopesh edhe ti bashke me te...


Te ju veq dajaku ju bjen ne vete,4 vite nuk mundeni me zgjedh ni qeveri,dihet kush jeni,ah Enver hoxha ju kish ardh hakut juve
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi Empty Re: Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi

Mon 1 Apr 2013 - 11:57
Krim në familje; babai vret me armë të bijën
Rrëfimi në polici: E vrava se largohej pa lejen time nga shtëpia. Jam penduar
Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi 29%20mars-vendngjarjaaaaa-Tronditet Lezha. Një krim brenda familjes ka bërë që mbrëmjen e djeshme një zonë e Lezhës të përfshihet në n jë nga krimet më të rënda ku babai ka qëlluar me armë zjarri mbi të bijën. Ngjarja sipas policisë ka për motiv grindjen mes babë e bijë, ndërsa viktima është e moshës 19 vjeçe. Ngjarja la ndodhur në zonën e Shën Kollit, ku Nikoll Begu 53 vjeç ka qëlluar për vdekje me kallashnikov të bijën Valentina, sapo ajo ka ardhur në shtëpi. Referuar të dhënave të para të ardhura nga policia e Lezhes mësohet se burri ka pranuar krimin duke i thënë policisë se qëlloi mbi të bijën pasi ajo ikte shpesh nga shtëpia dhe se ai nuk e duronte këtë fakt. Policia e ka arrestuar autorin dhe ka nisur hetimet në lidhje me motivet reale që kanë çuar në këtë krim të rëndë dhe të paprecedent.

Ngjarja sipas policisë

Largohej shpesh herë nga shtëpia dhe rikthehej sërish, por pasditen e djeshme babai nuk e ka toleruar më vajzën e tij dhe e ka qëlluar me automatik. Viktimë e këtij krimi në familje është Valentina Begu 19 vjeç e divorcuar vetëm një vit më parë, ndërsa babai Nikoll Begu 53 vjeç është dorëzuar pas krimit. Nga hetimet e para dhe dëshmitë e familjarëve,Valentina ishte larguar prej 3 ditësh nga shtëpia pa lënë asnjë adresë dhe është rikthyer rreth mesditës. Pas mbërritjes në banesë të të atit ka nisur edhe debati mes tyre. Duke mos gjetur asnjë mënyre komunikimi dhe asnjë bindje nga vajza e tij Nikoll Begu ka marrë armën dhe e ka shkrehur mbi 19 vjeçaren duke e lënë të vdekur atë. Familjarët kanë lajmëruar policinë, të cilët e kanë gjetur brenda në banesë autorin dhe e kanë arrestuar atë. 53 vjecari ka deklaruar se vajza e tij nuk i bindej, largohej në mënyrë të vazhdueshme nga shtëpia dhe kthehej sipas dëshirës së saj, duke e bërë sipas tij situatën e patolerueshme, ndaj edhe e ka qëlluar. Babai vrasës ka qenë në gjendje të renduar psikologjike, ndërsa ka shfaqur shenja pendese për krimin e kryer. Policia po punon për të dokumentuar të plotë ngjarjen e rëndë ndërsa ka marrë edhe dëshmitë e para në lidhje me të gjitha problemet-konflikte mes babë e bijë. shekulli
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi Empty Re: Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi

Mon 1 Apr 2013 - 16:39
AnGeLiC shkruajti:Krim në familje; babai vret me armë të bijën
Rrëfimi në polici: E vrava se largohej pa lejen time nga shtëpia. Jam penduar
Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi 29%20mars-vendngjarjaaaaa-Tronditet Lezha. Një krim brenda familjes ka bërë që mbrëmjen e djeshme një zonë e Lezhës të përfshihet në n jë nga krimet më të rënda ku babai ka qëlluar me armë zjarri mbi të bijën. Ngjarja sipas policisë ka për motiv grindjen mes babë e bijë, ndërsa viktima është e moshës 19 vjeçe. Ngjarja la ndodhur në zonën e Shën Kollit, ku Nikoll Begu 53 vjeç ka qëlluar për vdekje me kallashnikov të bijën Valentina, sapo ajo ka ardhur në shtëpi. Referuar të dhënave të para të ardhura nga policia e Lezhes mësohet se burri ka pranuar krimin duke i thënë policisë se qëlloi mbi të bijën pasi ajo ikte shpesh nga shtëpia dhe se ai nuk e duronte këtë fakt. Policia e ka arrestuar autorin dhe ka nisur hetimet në lidhje me motivet reale që kanë çuar në këtë krim të rëndë dhe të paprecedent.

Ngjarja sipas policisë

Largohej shpesh herë nga shtëpia dhe rikthehej sërish, por pasditen e djeshme babai nuk e ka toleruar më vajzën e tij dhe e ka qëlluar me automatik. Viktimë e këtij krimi në familje është Valentina Begu 19 vjeç e divorcuar vetëm një vit më parë, ndërsa babai Nikoll Begu 53 vjeç është dorëzuar pas krimit. Nga hetimet e para dhe dëshmitë e familjarëve,Valentina ishte larguar prej 3 ditësh nga shtëpia pa lënë asnjë adresë dhe është rikthyer rreth mesditës. Pas mbërritjes në banesë të të atit ka nisur edhe debati mes tyre. Duke mos gjetur asnjë mënyre komunikimi dhe asnjë bindje nga vajza e tij Nikoll Begu ka marrë armën dhe e ka shkrehur mbi 19 vjeçaren duke e lënë të vdekur atë. Familjarët kanë lajmëruar policinë, të cilët e kanë gjetur brenda në banesë autorin dhe e kanë arrestuar atë. 53 vjecari ka deklaruar se vajza e tij nuk i bindej, largohej në mënyrë të vazhdueshme nga shtëpia dhe kthehej sipas dëshirës së saj, duke e bërë sipas tij situatën e patolerueshme, ndaj edhe e ka qëlluar. Babai vrasës ka qenë në gjendje të renduar psikologjike, ndërsa ka shfaqur shenja pendese për krimin e kryer. Policia po punon për të dokumentuar të plotë ngjarjen e rëndë ndërsa ka marrë edhe dëshmitë e para në lidhje me të gjitha problemet-konflikte mes babë e bijë. shekulli
Per rastin e dhunes n efamilje per feregje bojshe buuuum,ktu nuk je ka shprehesh,ja drejtsija juaj.

Vertet dita dites po bindem
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi Empty Re: Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi

Mon 1 Apr 2013 - 16:42
lajme shokuese
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi Empty Re: Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi

Mon 1 Apr 2013 - 16:50
Kane krisur fare keto jane individ me probleme..se kot nuk iken nga shtepia nje i ri...
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi Empty Re: Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi

Mon 1 Apr 2013 - 16:51
nje prind qe ekzekuton femiun,duhet te jet psikopat
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi Empty Re: Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi

Tue 2 Apr 2013 - 12:30
Babai vret vajzën, krimi mund të ishte parandaluar nëse polica nuk do e kishte kthyer në shtëpi
Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi BonaValbona Begu, vajza që u ekzekutuar nga babai i saj, Nikolla, të shtunën mund të ishte gjallë nëse policia nuk do e kishte kthyer në shtëpi pas denoncimit që ajo bëri për dhunën që ushtonte i jati ndaj saj. Kështu mësohet se 19-vjeçaria, mëngjesin e së martës, ka bërë denoncimin në Policinë e Lezhës dhe ka kërkuar mbrojtjen e strukturave të policies.
“Nuk mund të kthehem në shtëpi pasi im atë më rreh dhe më keqtrajton. Vetëm pse nuk i bindesha, më ka thyer dhe televizorin kokës”, mësohet të ketë rrëfyer Valbona Begun duke kërkuar edhe një strehë për të futur kokën.

Por brenda ditës vajza është dërguar nga policia në shtëpinë e saj ku është përballur me babain e saj vrasës. Nikolla ka insistuar të dijë se me kë e ka kaluar natën e së hënës 19-vjeçaria pasi vajza ishte larguar që të hënë. Edhe të shtunë ai sërish e kishte kërcënuar që të tregonte miqtë e saj dhe në gjaknxehtësi e sipër ka marrë pistoletën dhe ka qëlluar mbi vajzën./alb-observer.com/
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi Empty Vrau vajzën 19 vjeçare, ‘burg pa afat’ babait

Tue 2 Apr 2013 - 18:09
LEZHE- Gjykata ka vendosur sot masen e sigurise “burg pa afat” per 49-vjeçarin Nikoll Begu, i akuzuar për vrasjen e vajzës së tij 19-vjeçare.
Ngjarja ndodhi tre ditë më parë në Tale të Lezhës, ku sipas deshmive te para vrasja erdhi pas nje largimi te vajzes nga shtepia.
Ne seance Nikoll Begu ka shfaqur pendesë për krimin e kryer, duke thene se ‘vajza po e turperonte’ dhe ai ishte ne gjendje te rende psikike kur e vrau.
“Vazhdimisht i kërkoja që të qëndronte në shtëpi, pasi si fëmija i madh, ishte model për dy fëmijët e tjerë. Para dy muajsh ika në emigrim në Greqi. Ndërsa bashkëshortja më mori në telefon dhe më tha se Valentina ka ikur nga shtëpia dhe nuk kishte lënë adresë. Jam kthyer nga emigrimi dhe kam nisur kërkimet për gjetjen e saj. Kur erdhi në shtëpi, e pyeta se ku kishte qenë, ndërsa ajo ma ktheu se me jetën e saj bënte ç’të donte. Nuk pashë më nga sytë, mora armën dhe e qëllova. Gjithkush mundet të më gjykojë, por unë kam punuar gjithë jetën në emigrim për të mos u munguar asgjë tre fëmijëve të mi”, – ka thënë në polici 49-vjeçari./panorama
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi Empty Re: Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi

Wed 3 Apr 2013 - 18:28
Babai vrasës: “Humba kotrollin dhe qëllova mbi vajzën, kërkoj mëshirë”
Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi Vrasje-300x174Nikollë Begu, babai që vrau vajzën e tij 19 vjeçare për nder, rrëfen në një intervistë mediatike se e bëri veprimin pasi humbi kontrollin nga sjellja e vajzës. Sipas tij, gjendja në familje ishte rënduar pas divorcit të vajzës.
“Vrava vajzën, vrava edhe veten. Nuk desha ta qëlloj Valentinën. Me të isha grindur shumë herë, por në një moment humba kontrollin e vetes dhe shkrepa armën. Kam qenë në emigracion në Itali dhe u detyrova të lë punën e të kthehem në Shqipëri. Bashkëshortja ime më kishte vënë në dijeni se Valentina ishte larguar nga shtëpia dhe nuk i dihej adresa. Veprim, të cilin e kishte bërë edhe më parë. Erdha të kërkoj vajzën, por kur u përballa me të, në vend që të më kërkonte falje, mu përgjigj shumë keq. Më tha se nuk i jepte kujt llogari dhe se me jetën e saj mund të bënte çfarë të donte. Ishte një moment dobësie, dola jashtë kontrollit dhe e qëllova”, është shprehur ai.

Më pas ai thotë se ndihet i penduar dhe do i kërkoj gjykatës mëshirë./alb-observer.com/
Sponsored content

Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi Empty Re: Lezhë, babi ekzekuton të bijën brenda në shtëpi

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi