Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Fenomeni më i rrallë dhe i çuditshëm natyral, flaka shekullore nën ujëvarë që nuk shuhet kurrë! Empty Fenomeni më i rrallë dhe i çuditshëm natyral, flaka shekullore nën ujëvarë që nuk shuhet kurrë!

Mon 8 Apr 2013 - 19:17
Fenomeni më i rrallë dhe i çuditshëm natyral, flaka shekullore nën ujëvarë që nuk shuhet kurrë! Uji-2-300x255Në parkun Chestnut Ridge, në pyjet New York-ut, ndodh një nga dukurit më të rralla dhe të çuditshme natyrale!
Nën ujëvarën e bukur, me ujin e kullua dhe të pastër, ekziston një flakë e cila nuk fiket kurrë!


Kështu, ishte e logjikshme që shkencëtarët të merreshin me dukurinë shkaqet e kësaj flake që nuk shuhet kurrë.

Pra, pse ajo nuk fiket?
Pas një sërë studimesh të hollësishme shkencëtarët të befasuar zbuluan se pikërisht nën ujëvarë, nëpërmjet të çarave të shkëmbit del gaz i cili rrjedh prej andej, edhe pse një sasi avullon, pjesa tjetër furnizon këtë flakë shekullore e cila mahnit me miliona njerëz që e vizitojnë atë.
Padyshim është vendi i vetëm në botë ku mund të shikoni flakë nën ujë nga 5-8 cm që nuk shuhet kurrë!/alb-observer.com/
Fenomeni më i rrallë dhe i çuditshëm natyral, flaka shekullore nën ujëvarë që nuk shuhet kurrë! Uji-1Fenomeni më i rrallë dhe i çuditshëm natyral, flaka shekullore nën ujëvarë që nuk shuhet kurrë! Uji-3Fenomeni më i rrallë dhe i çuditshëm natyral, flaka shekullore nën ujëvarë që nuk shuhet kurrë! Uji-4
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

Fenomeni më i rrallë dhe i çuditshëm natyral, flaka shekullore nën ujëvarë që nuk shuhet kurrë! Empty Re: Fenomeni më i rrallë dhe i çuditshëm natyral, flaka shekullore nën ujëvarë që nuk shuhet kurrë!

Mon 8 Apr 2013 - 19:55
po per ta nez si e kane nez ????????????????
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi