Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Lëkurë E Shëndetshme Me Lëng Limoni

prej Tue 9 Apr 2013 - 0:07
Lëkurë E Shëndetshme Me Lëng Limoni Skarlet1-300x225Lëkura e shëndetshme është sinonim i shëndetit dhe e bukurisë. Vetë Aristoteli shkroi se “bukuria është letra e rekomandimit më e mirë”, ndoshta për këtë arsye këshillat nuk janë asnjëherë të tepërta.


Ja ku na vjen edhe këshilla prej aktores amerikane Scarlett Johansson, e cila e intervistuar nga revista “Elle”, ka thënë se është kaq e dhënë pas mjeteve të bukurisë sa ka dashur të bëhet dermatologe.

“Disa kohë më parë nisa të kujdesesha për lëkurën në mënyrë natyrale. Një mënyrë e mirë për të trajtuar lëkurën është të mos përdorim asnjëherë ato produkte kimike dhe agressive që mund të irritojnë lëkurën”, ka thënë ajo.

Produkti natyral i preferuar prej saj është lëngu i limonit. “është një shkëlqyes shumë i mirë, mund të djegë pak por mjafton uji dhe qetësohesh menjëherë. Është një mjet bukurie i vlefshëm sepse është i mirë dhe natyral”, ka treguar ajo.

Por nëse dëshironi të dëgjoni këshillat e eskpertëve të sektorit ata thonë se “mirëqenia nuk do të thotë të jetosh si i sëmurë për të vdekur i shëndetshëm, por do të thotë të dëgjoni trupin dhe nevojat që ai ka”/noa.al


Lëkurë E Shëndetshme Me Lëng Limoni Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi