Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Maska Që Fshin Rrudhat

prej Tue 9 Apr 2013 - 0:33
Maska Që Fshin Rrudhat Rrudhat-e13634356615911-300x200Testojeni maskën italiane kundër rrudhave të përgatitur nga portokalli dhe vaji i ullirit.


Maska nga portokalli dhe vaji i ullirit është rekomandim i femrave italiane për dukje të bukur dhe të njomë. Përzieni dy lugë të vajit të ullirit me lëngun dhe lëvoren e një portokalli. Me përzierjen e fituar masazhojeni fytyrën dhe qafën, ndërsa tepricën fshijeni me një pecetë letre.

Përgatiteni vetë maskën për lëkurën e ndjeshme duke përzier dy lugë të vogla të kremit të zakonshëm për fytyrë me një të verdhë të vesë, një lugë të vogël vaj ulliri dhe disa pika të lëngut të portokallit.

Përzierjen e fituar vendoseni në fytyrë me anë të një brushe të vogël, por jo në pjesën rreth syve. Tepricën largojeni ngadalë me anë të një pecete të letrës.riniaforum


Maska Që Fshin Rrudhat Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi