Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Kërcënojnë me grevë urie, nuk kanë marrë dëmshpërblimin nga siguracionet Empty Kërcënojnë me grevë urie, nuk kanë marrë dëmshpërblimin nga siguracionet

Tue 9 Apr 2013 - 13:10
Kërcënojnë me grevë urie, nuk kanë marrë dëmshpërblimin nga siguracionet HimaraEnde pa u mbushur viti nga tragjedia e Himarës, një skandal ka dalë në dritë me studentet e mbjetura pasi ende nuk kanë marrë paratë e sigurimit të shëndetit që kompania “Sigma” u detyrohet, sepse pësuan dëmtime të ndryshme në trup nga rrëzimi i autobuzit.
Kaltra Pollozhani sqaron se kompania as që ka ndërmend ti dëmshpërblejë ndaj atom und të shkojnë edhe në grevë urie. “Komapania n’a ka thënë se edhe pse ishit tek autobusi, nuk do të thotë që ju duhet të dëmshpërbleheni. Kemi shkuar më shumë se dhjetë herë pranë zyrave të kësaj kompanie që nga muaji shtator , kur kemi dorëzuar dosjet, por deri më tani nuk ka asnjë përgjigjie. Ata na thonë se ka ardhur fondi por do të prisni deri javën tjetër, e kështu na thonë gjithmonë . Vetëm një javë më parë ka qenë hera e fundit që kemi shkuar dhe na kanë thënë që keni mangësi në dosje dhe duhet të bëni vizita të tjera mjeko ligjore. Ndërkohë dosjet tona janë të gjitha të kompletuara me të gjithë dokumentacionin që duhet dhe dëmshpërblimi duhet të bëhet në bazë të ekspertizave të asaj dite që ka ndodhur aksidenti” është shprehur Pollozhani e cila thotë se tashmë do I drejtohen Avokatit të Popullit dhe Kryeministri i vendit që kërkesa e tyre të merret në konsideratë./alb-observer.com/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi