Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Dashuria për nënën! Elefanti i vogël shpëton heroikisht nënën e tij nga krokodili…!

prej Tue 9 Apr 2013 - 13:52
Dashuria për nënën! Elefanti i vogël shpëton heroikisht nënën e tij nga krokodili…! Ele-1-300x225Një krokodil i uritur sulmoi nënën e një elefanti të vogël në momentin që ajo po pinte ujë…
Sulmi u shënua në lumin Luangwa në Parkun Kombëtar të Zambia.


Por, e veçanta e historisë ishte vogëlushi elefant, i cili nuk e braktisi nën e tij për asnjë moment.

Ndërsa nën e tij po tentonte ti shpëtonte krokodilit të uritur, vogëlushi i “fërkohej” nga pas deri në momentin kur vendosi ti “hidhej” sipër dhe krokodili i trembur e lëshoi nën e tij dhe ajo u lirua falë guximit dhe dashurisë së madhe të vogëlushit kësaj./alb-observer.com/

Për më shumë foto flasin vetë:
Dashuria për nënën! Elefanti i vogël shpëton heroikisht nënën e tij nga krokodili…! Ele-2Dashuria për nënën! Elefanti i vogël shpëton heroikisht nënën e tij nga krokodili…! Ele-3


Dashuria për nënën! Elefanti i vogël shpëton heroikisht nënën e tij nga krokodili…! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Dashuria për nënën! Elefanti i vogël shpëton heroikisht nënën e tij nga krokodili…!

prej Tue 9 Apr 2013 - 14:54
dashuri shtazore,mbase shume nga njerezit po i sulmojne nenat e veta
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi